Zpráva o stavu hazardu v Jablonci a okolí

11 / 11 / 2016

MÝTUS Č. 1 Město bez hazardu (nulová tolerance) – Zastupitelstva, která jsem řídil a řídím, nikdy nulovou toleranci neplánovala. Vždy se jednalo o účelovou demagogii opozice. To lze dokázat zápisy z jednání. Zákaz heren hazard z města nevyžene, pouze ho přemístí do nelegálních heren, nad kterými už není žádná kontrola. V našem městě v současné době existují minimálně tři takové provozovny, které řeší Policie ČR.  Například plošný zákaz hazardu v Brně v roce 2015 pouze zadělal na problém a v současné době už neplatí. Toto není jen názor můj nebo našich zastupitelů, ale všech odborníků, kteří se touto problematikou seriózně zabývají.

MÝTUS Č. 2 Bylo by dobré mít ve městě jedno nebo dvě kasina - Současná legislativa neumožňuje obcím určit počet heren na svém území. Naopak, musíme se řídit pravidlem tzv. rovného přístupu. To znamená, musíme vymezit všem stejné podmínky v místě, v čase, v rámci platných zákonů. Kolik heren či kasin je ochotno tyto podmínky respektovat je přímo úměrné tvrdosti těchto požadavků. Ani tvrdost požadavků ale není samospásná, protože vyhláška nesmí být šikanózní, což kontrolují orgány ministerstva vnitra.

MÝTUS Č. 3 Jablonec má více kasin než Las Vegas - Tady musí vážený čtenář zapomenout na Vegas, Monte Carlo či Jamese Bonda. Právní statut kasina, dle zákona č.202/1990, je v českém právním prostředí jedna z mála možností, o kterou jsme se mohli při tvorbě regulační vyhlášky opřít.

Více zde

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy

 • 29 / 10 / 2018

  28. říjen 2018

  Projev primátora Jablonce nad Nisou a poslance Parlamentu ČR Petra Beitla u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. 

 • 21 / 08 / 2018

  Projev Petra Beitla k 50. výročí srpnových událostí v roce 1968

  Vážené dámy, vážení pánové,

  před padesáti lety mínus jeden den český národ ulehl ke spánku v zemi, která věřila ve svou suverenitu a ráno se probudil v totalitě. Nikdo si tenkrát, v den mínus jedna, nemyslel, že by to mohlo být možné. Přesto se to stalo a může se to stát znovu, pokud ztratíme svou historickou paměť. Pokud si z mého projevu vezmete alespoň tento fakt, nemluvím tu dnes zbytečně.

 • 04 / 05 / 2018

  Projev k 73. výročí konce 2.světové války

  Projev Petra Beitla, primátora města Jablonec nad Nisou a poslance Parlamentu ČR u Památníků obětí 2. světové války Rýnovicích 4. května 2018.