Provozovat kasino není snadné

22 / 06 / 2015

Společnost, která žádá o povolení provozování kasina, musí ministerstvu financí prokázat splnění podmínek daných Zákonem o loteriích a jiných podobných hrách č. 202/1990 Sb. Žadatel musí mimo jiné doložit, že má základní kapitál nejméně ve výši 100 milionů korun a že složil jistotu ve výši 20 milionů korun. Původ peněz použitých na složení jistoty je žadatel povinen prokázat (např. souborem daňových přiznání, a to jak z České republiky, tak ze zahraničí). Žadatel nesmí použít na složení jistoty finanční prostředky z půjček a úvěrů. Nová obecně závazná vyhláška města obsahuje zásady, které provoz kasina ve městě velmi přísně upravují – registrovaný vstup, monitorovací systém – kamery vně i venku provozovny se záznamem min. 60 dní zpětně, pravidla pro venkovní vzhled provozovny. Z výše uvedeného je patrné, že provozování kasina není levnou záležitostí a není možné, aby se kasinem stala jakákoli běžná herna. 

Kam budou chodit hrát sociálně slabí? Nevím. Jsem toho názoru, že by hrát neměli. Ale kdo ví, třeba pojedou do Liberce, tam je heren víc než dost...

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy

 • 29 / 10 / 2018

  28. říjen 2018

  Projev primátora Jablonce nad Nisou a poslance Parlamentu ČR Petra Beitla u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. 

 • 21 / 08 / 2018

  Projev Petra Beitla k 50. výročí srpnových událostí v roce 1968

  Vážené dámy, vážení pánové,

  před padesáti lety mínus jeden den český národ ulehl ke spánku v zemi, která věřila ve svou suverenitu a ráno se probudil v totalitě. Nikdo si tenkrát, v den mínus jedna, nemyslel, že by to mohlo být možné. Přesto se to stalo a může se to stát znovu, pokud ztratíme svou historickou paměť. Pokud si z mého projevu vezmete alespoň tento fakt, nemluvím tu dnes zbytečně.

 • 04 / 05 / 2018

  Projev k 73. výročí konce 2.světové války

  Projev Petra Beitla, primátora města Jablonec nad Nisou a poslance Parlamentu ČR u Památníků obětí 2. světové války Rýnovicích 4. května 2018.