Proslov k přijetí bavorské delegace v českém parlamentu

24 / 09 / 2019

Velmi si vážím toho, že dnes tady mohu přivítat delegaci našeho partnerského města v čele s mým přítelem primátorem Stefanem Bosse, dále zástupce bavorského Landtagu Bernarda Pohla, zástupce bavorského velvyslanectví v České republice a také zástupce česko-německého spolku. S vámi všemi už jsem se setkal ať už v Kaufbeuren, v Mnichově, na půdě velvyslanectví v Praze a samozřejmě také doma v Jablonci nad Nisou.

Vy samozřejmě víte, že tu nestojíme náhodou. Má politická kariéra mě po osmi letech přivedla na zákonodárnou půdu a to naše dnešní setkání je z mé strany tak trochu potvrzením toho, že změnou politické funkce neskončila má snaha dále pracovat na zlepšování vztahů mezi našimi městy a národy.

 

V Jablonci jsem vždy zdůrazňoval, že za největší devizu našeho partnerství považuji to, že vznikalo odspodu na občanské bázi a my politici jsme jej před deseti lety, v úvozovkách, pouze zastřešili. Nicméně i mezi námi politiky vznikly za těch deset let nadstandardní vztahy  založené na vzájemné důvěře a já jsem rád, že dnes můžeme tyto vztahy využít i pro zlepšování vzájemných kontaktů na meziparlamentní a mezistátní úrovni.

Vztahy mezi  občany Jablonce nad Nisou a Kaufbeuren nám mohou být v tomto úsilí příkladem a já jsem přesvědčen, že nám pomůžou na všech úrovních navázat na dlouhé dějiny plodného a pokojného soužití Čechů a Němců, během kterého bylo vytvořeno bohaté kulturní dědictví existující až dodnes.

 

 

 

 

 

 

 

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy