Potěšení z malých věcí nám pomáhá zvládat velké problémy

21 / 12 / 2016

Dobrým rokem, ve kterém nenastaly žádné nenadálé pohromy či problémy, rokem, ve kterém došlo k další stabilizaci městských financí a úspěšně pokračovala práce ať už na dokončení, přípravě či na realizaci projektů důležitých pro další rozvoj města. Bilanční článek najdete uvnitř tohoto čísla, ale ze všech dokončených připomenu úspěšné dokončení revitalizace teplárenství. To, co se v roce 2010 zdálo snem a fikcí, se v tomto roce stalo skutečností. V rekordním čase se podařilo najít úspěšná řešení pro všechny klíčové okamžiky projektu a zabránit tak hrozící krizové situaci v dodávkách tepla. Současně se podařilo zachránit aktivní městský majetek v hodnotě stovek milionů korun. Chtěl bych ze srdce poděkovat všem, co se na tom podíleli.

Městu jsme k stopadesátým narozeninám nedali jen novou teplárnu. Podařilo se realizovat i řadu malých projektů s výročím přímo či nepřímo souvisejících. Velmi si vážím toho, že se nám ve shodě s odbornou i laickou veřejností podařilo rozjet proces opravy drobných městských památek, na který letos navážeme opravami pomníků první světové války a připravíme se tak na její sté výročí v příštím roce . Čelit problémům, které doprovázejí velké projekty není jednoduché, ať už jde o schvalovací procesy, technické problémy i kritiku rádoby odborníků na všechno. Malé projekty, jako například zmíněné opravy drobných památek, se daří posouvat rychleji, člověk se setkává především s lidmi, kteří mají naše město rádi a jsou připraveni pro něj něco udělat. A tak lze z radosti nad drobnými realizacemi čerpat sílu a sebedůvěru pro ty velké.

Ještě jednou díky všem, co pomáhali, díky za všechny křížky, sochy, pomníčky i vodárnu. Pomáhají nám uvědomovat si kde žijeme, co spravujeme a jaký odkaz bychom měli nechat těm co přijdou po nás. Pokud se nám to bude dál dařit, pokud se občané do těchto aktivit budou dále zapojovat, je to ten nejlepší dárek, který jsme mohli městu dát.

Do nového roku našemu městu přeji mnoho do vítězných finále dotažených malých i velkých projektů a vám, jabloneckým obyvatelům, přeji, aby vás práce na vašich osobních velkých i malých plánech a projektech bavila a především hodně radosti z úspěšných konců. K tomu i velmi důležité štěstí a zdraví.

 

 

Váš primátor Petr Beitl

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy

 • 29 / 10 / 2018

  28. říjen 2018

  Projev primátora Jablonce nad Nisou a poslance Parlamentu ČR Petra Beitla u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. 

 • 21 / 08 / 2018

  Projev Petra Beitla k 50. výročí srpnových událostí v roce 1968

  Vážené dámy, vážení pánové,

  před padesáti lety mínus jeden den český národ ulehl ke spánku v zemi, která věřila ve svou suverenitu a ráno se probudil v totalitě. Nikdo si tenkrát, v den mínus jedna, nemyslel, že by to mohlo být možné. Přesto se to stalo a může se to stát znovu, pokud ztratíme svou historickou paměť. Pokud si z mého projevu vezmete alespoň tento fakt, nemluvím tu dnes zbytečně.

 • 04 / 05 / 2018

  Projev k 73. výročí konce 2.světové války

  Projev Petra Beitla, primátora města Jablonec nad Nisou a poslance Parlamentu ČR u Památníků obětí 2. světové války Rýnovicích 4. května 2018.