Potěšení z malých věcí nám pomáhá zvládat velké problémy

21 / 12 / 2016

Dobrým rokem, ve kterém nenastaly žádné nenadálé pohromy či problémy, rokem, ve kterém došlo k další stabilizaci městských financí a úspěšně pokračovala práce ať už na dokončení, přípravě či na realizaci projektů důležitých pro další rozvoj města. Bilanční článek najdete uvnitř tohoto čísla, ale ze všech dokončených připomenu úspěšné dokončení revitalizace teplárenství. To, co se v roce 2010 zdálo snem a fikcí, se v tomto roce stalo skutečností. V rekordním čase se podařilo najít úspěšná řešení pro všechny klíčové okamžiky projektu a zabránit tak hrozící krizové situaci v dodávkách tepla. Současně se podařilo zachránit aktivní městský majetek v hodnotě stovek milionů korun. Chtěl bych ze srdce poděkovat všem, co se na tom podíleli.

Městu jsme k stopadesátým narozeninám nedali jen novou teplárnu. Podařilo se realizovat i řadu malých projektů s výročím přímo či nepřímo souvisejících. Velmi si vážím toho, že se nám ve shodě s odbornou i laickou veřejností podařilo rozjet proces opravy drobných městských památek, na který letos navážeme opravami pomníků první světové války a připravíme se tak na její sté výročí v příštím roce . Čelit problémům, které doprovázejí velké projekty není jednoduché, ať už jde o schvalovací procesy, technické problémy i kritiku rádoby odborníků na všechno. Malé projekty, jako například zmíněné opravy drobných památek, se daří posouvat rychleji, člověk se setkává především s lidmi, kteří mají naše město rádi a jsou připraveni pro něj něco udělat. A tak lze z radosti nad drobnými realizacemi čerpat sílu a sebedůvěru pro ty velké.

Ještě jednou díky všem, co pomáhali, díky za všechny křížky, sochy, pomníčky i vodárnu. Pomáhají nám uvědomovat si kde žijeme, co spravujeme a jaký odkaz bychom měli nechat těm co přijdou po nás. Pokud se nám to bude dál dařit, pokud se občané do těchto aktivit budou dále zapojovat, je to ten nejlepší dárek, který jsme mohli městu dát.

Do nového roku našemu městu přeji mnoho do vítězných finále dotažených malých i velkých projektů a vám, jabloneckým obyvatelům, přeji, aby vás práce na vašich osobních velkých i malých plánech a projektech bavila a především hodně radosti z úspěšných konců. K tomu i velmi důležité štěstí a zdraví.

 

 

Váš primátor Petr Beitl

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy