Otevřený dopis primátorovi Liberce ve věci DPMLJ, a.s.

27 / 10 / 2015

Vážený pane primátore,

není to mým standardním postupem, ale vzhledem k současné situaci jsem nucen zvolit formu otevřeného dopisu.

 

Dnes jsem obdržel otevřený dopis adresovaný zaměstnancům DPMU, a.s. Musím konstatovat, že jak obsah dopisu, tak forma jeho prezentace mě osobně i nás jako akcionáře a partnera společnosti velmi znepokojuje. Jsem znepokojen o to více, že skutečnosti uváděné v dopise nebyly řádně projednány a schváleny v orgánech společnosti a zástupci akcionáře statutárního města Jablonec nad Nisou byli o celé akci informováni po její realizaci.

 

Předpokládal jsem, že téma auditu DPMLJlk bude projednáváno na naší společné schůzce 2. listopadu.

 

Velmi důrazně Vás, pane primátore, žádám, aby se město Liberec jako většinový akcionář zasadilo o to, aby k podobným krokům ohrožujícím stabilitu našeho podniku nedocházelo a všichni členové orgánů společnosti respektovali obecná pravidla řízení akciové společnosti.

 

Zástupci města Jablonec nad Nisou cítí zodpovědnost za řádný chod společnosti a vyjadřují silné znepokojení nad současným vývojem a metodami členů představenstva podepsaných pod zmiňovaným dopisem.

 

S pozdravem

Petr Beitl, primátor

Dopis členů představenstva DPMLJ určený zaměstnancům dopravního podniku, na nějž primátor reaguje

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy

 • 29 / 10 / 2018

  28. říjen 2018

  Projev primátora Jablonce nad Nisou a poslance Parlamentu ČR Petra Beitla u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. 

 • 21 / 08 / 2018

  Projev Petra Beitla k 50. výročí srpnových událostí v roce 1968

  Vážené dámy, vážení pánové,

  před padesáti lety mínus jeden den český národ ulehl ke spánku v zemi, která věřila ve svou suverenitu a ráno se probudil v totalitě. Nikdo si tenkrát, v den mínus jedna, nemyslel, že by to mohlo být možné. Přesto se to stalo a může se to stát znovu, pokud ztratíme svou historickou paměť. Pokud si z mého projevu vezmete alespoň tento fakt, nemluvím tu dnes zbytečně.

 • 04 / 05 / 2018

  Projev k 73. výročí konce 2.světové války

  Projev Petra Beitla, primátora města Jablonec nad Nisou a poslance Parlamentu ČR u Památníků obětí 2. světové války Rýnovicích 4. května 2018.