O nouzovém stavu

26 / 03 / 2021

Vláda selhala, ztratila důvěru lidí. Není schopna nastavit odpovídající opatření, která by dokázala před lidmi obhájit. Nezvládla jednat zodpovědně. Pro premiéra je důležitější vlastní propagace než zájmy země a občanů.

Sledujeme zmatky kolem maturit, dohady kolem nákupu nejprve ochranných roušek a respirátorů, nyní se totéž opakuje s testy a očkovacími vakcinami, podnikatelé nedostávají včas své kompenzace a jsou v zoufalé situaci, v médiích se píše a mluví o odměnách zdravotníkům, ale i ty přicházejí s velkým několikaměsíčním zpožděním atd.

Mám za to, že nouzový stav je pro lidi negativní symbol a pro vládu pouze nástroj k plošným restrikcím, které nedávají příliš smysl. Epidemiologická opatření mohou fungovat pouze, když se s nimi lidé ztotožní. Samotná restrikce nestačí. Důsledkem konce nouzového stavu bude ukončení zákazu volného pohybu osob, ať už noční vycházení nebo mezi okresy. Tyto restrikce měly prokazatelně minimální dopad. Nadále se budeme řídit pandemickým zákonem, který jsme schválili právě pro takové případy. I nadále budou platit epidemiologická opatření, která jsou vzhledem k situaci stále potřebná. 

Bohužel vláda vede boj s koronavirem na politických kolbištích, to ale není chyba opozice. To je vina vlády, která není schopna situaci správně vyhodnotit. Opozice je v tomto volebním období snad nejvstřícnější, co kdy byla, přichází s návrhy a řešeními, je ochotná spolupracovat, bohužel z druhé strany ta vstřícnost nepřichází. A to České republice neprospívá.

I já pevně věřím, že se karta brzy obrátí, především díky testování a očkování. A pak přijde doba, kdy se budeme muset popasovat s ekonomickou situací v zemi, a to nebude úplně pěkná práce. Ale společně to zvládneme!

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy