O Městských lázních

19 / 08 / 2014

O využití lázní se mnohokrát diskutovalo

Při jednání o budoucnosti objektu před námi stojí dvě základní otázky. První je účel přestavby. Jedná se o významný objekt v centru města, kulturní památku. Hodnotná není jen budova, ale i její blízké okolí. Budoucí náplň objektu by tomu měla odpovídat. Druhou otázkou je. Kde na to vzít?

Rekonstrukce kulturní památky takového objemu bude vyžadovat spíše stovky než desítky milionů korun a to je částka, se kterou si městský rozpočet neporadí. Nezbytné bude získat vnější zdroj peněz ať z prostředků státního rozpočtu nebo Evropské unie. Takovým způsobem byly rekonstruovány liberecké lázně. Dobrou zprávou je, že začíná nové programovací období fondů EU na léta 2014-2020 a je možné, že se objeví operační program, který bude vhodné využít.

Důležité také je se zamyslet nad budoucími provozními náklady, jako jsou např. platby za vodu a energie, mzdy zaměstnanců atd. Městský rozpočet už je dnes dost napjatý a budoucí výdaje je třeba vážit.

Současné náměty na využití lázní :

-nové sídlo městské knihovny

-pobočka severočeského muzea se zvláštní expozicí z historie Jablonce

-obnovení lázeňské a rehabilitační činnosti

-vybudování centra současného sklářského a bižuterního průmyslu

Při jednáních se zájemci z podnikatelského prostředí jsme zaznamenali i další plány na nahrávací studio či městský pivovar.

Možností je mnoho. Pokud někdo z čtenářů má nápad, na využití této krásné secesní budovy, za výše uvedených podmínek, neváhejte kontaktovat kancelář primátora.

Městským lázním je také věnován další díl pořadu Z jablonecké radnice…, který měl premiéru v úterý 19. srpna. Shlédnout jej můžete na tvrtm.cz.

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy

 • 29 / 10 / 2018

  28. říjen 2018

  Projev primátora Jablonce nad Nisou a poslance Parlamentu ČR Petra Beitla u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. 

 • 21 / 08 / 2018

  Projev Petra Beitla k 50. výročí srpnových událostí v roce 1968

  Vážené dámy, vážení pánové,

  před padesáti lety mínus jeden den český národ ulehl ke spánku v zemi, která věřila ve svou suverenitu a ráno se probudil v totalitě. Nikdo si tenkrát, v den mínus jedna, nemyslel, že by to mohlo být možné. Přesto se to stalo a může se to stát znovu, pokud ztratíme svou historickou paměť. Pokud si z mého projevu vezmete alespoň tento fakt, nemluvím tu dnes zbytečně.

 • 04 / 05 / 2018

  Projev k 73. výročí konce 2.světové války

  Projev Petra Beitla, primátora města Jablonec nad Nisou a poslance Parlamentu ČR u Památníků obětí 2. světové války Rýnovicích 4. května 2018.