O Městských lázních

19 / 08 / 2014

O využití lázní se mnohokrát diskutovalo

Při jednání o budoucnosti objektu před námi stojí dvě základní otázky. První je účel přestavby. Jedná se o významný objekt v centru města, kulturní památku. Hodnotná není jen budova, ale i její blízké okolí. Budoucí náplň objektu by tomu měla odpovídat. Druhou otázkou je. Kde na to vzít?

Rekonstrukce kulturní památky takového objemu bude vyžadovat spíše stovky než desítky milionů korun a to je částka, se kterou si městský rozpočet neporadí. Nezbytné bude získat vnější zdroj peněz ať z prostředků státního rozpočtu nebo Evropské unie. Takovým způsobem byly rekonstruovány liberecké lázně. Dobrou zprávou je, že začíná nové programovací období fondů EU na léta 2014-2020 a je možné, že se objeví operační program, který bude vhodné využít.

Důležité také je se zamyslet nad budoucími provozními náklady, jako jsou např. platby za vodu a energie, mzdy zaměstnanců atd. Městský rozpočet už je dnes dost napjatý a budoucí výdaje je třeba vážit.

Současné náměty na využití lázní :

-nové sídlo městské knihovny

-pobočka severočeského muzea se zvláštní expozicí z historie Jablonce

-obnovení lázeňské a rehabilitační činnosti

-vybudování centra současného sklářského a bižuterního průmyslu

Při jednáních se zájemci z podnikatelského prostředí jsme zaznamenali i další plány na nahrávací studio či městský pivovar.

Možností je mnoho. Pokud někdo z čtenářů má nápad, na využití této krásné secesní budovy, za výše uvedených podmínek, neváhejte kontaktovat kancelář primátora.

Městským lázním je také věnován další díl pořadu Z jablonecké radnice…, který měl premiéru v úterý 19. srpna. Shlédnout jej můžete na tvrtm.cz.

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy