K otázce přijetí 40 řeckých dětí

27 / 11 / 2019

Země s takovou humanitární tradicí jako Česká republika, se nemůže bát projednávat v parlamentu otázku přijetí čtyřiceti dětí odkudkoli. Je na Ministerstvu vnitra aby garantovalo počet, věk a status osob v nouzi, kterým by naše země chtěla pomoci. O tom, koho do naší země přijmeme, se musí rozhodovat na naší půdě.

V nedávné minulosti, třeba během války v bývalé Jugoslávii, jsme přijímali tisíce žadatelů o azyl. Většina z nich se po válce vrátila domů. V současné době žije v České republice více jak půl miliónu cizinců a téměř 2500 osob, které mají mezinárodní ochranu nebo azyl. Na druhou stranu má  naše země společně s Polskem a Maďarskem jasné odmítavé stanovisko proti povinným kvótám na přidělování migrantů. V současné době dokonce společně čelíme žalobě Evropské komise. Podobná humanitární gesta musí být  koordinována, tak aby nedošlo ke zpochybnění společného postupu v této věci.

Ještě bych rád doplnil, že ve sněmovně jsme 26. listopadu t. r. nehlasovali o přijetí oněch 40 dětí, ale o tom, zda budeme o této věci jednat.

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy