Jak je to v Jablonci s hazardem?

25 / 01 / 2016

Vždy jsem hovořil o tom, že nulová tolerance není řešením, pouze se problematika překlopí do nelegální roviny černých heren zcela mimo náš vliv. Řešením je pouze přísná regulace a kontrola. Proto jsme přistoupili k tomu, že do budoucna by měly hazardní hry fungovat pouze v provozovnách typu kasino.  V Jablonci nyní máme tu nejpřísnější formu regulace hazardu v republice. Zvolili jsme to nejtvrdší, co nám zákon umožňuje a díky postupům města to vypadá, že původní počty provozoven v Jablonci se podaří zredukovat na cca čtvrtinu a to při maximálním zpřísnění pravidel provozu včetně možnosti města vše kontrolovat a sankcionovat. V roce 2014 v Jablonci fungovalo 47 heren. V současné době stále ještě funguje cca 11 provozoven povolených licencí Ministerstva financí, tento proces nejsme schopni jako město ovlivnit.

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy

 • 29 / 10 / 2018

  28. říjen 2018

  Projev primátora Jablonce nad Nisou a poslance Parlamentu ČR Petra Beitla u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. 

 • 21 / 08 / 2018

  Projev Petra Beitla k 50. výročí srpnových událostí v roce 1968

  Vážené dámy, vážení pánové,

  před padesáti lety mínus jeden den český národ ulehl ke spánku v zemi, která věřila ve svou suverenitu a ráno se probudil v totalitě. Nikdo si tenkrát, v den mínus jedna, nemyslel, že by to mohlo být možné. Přesto se to stalo a může se to stát znovu, pokud ztratíme svou historickou paměť. Pokud si z mého projevu vezmete alespoň tento fakt, nemluvím tu dnes zbytečně.

 • 04 / 05 / 2018

  Projev k 73. výročí konce 2.světové války

  Projev Petra Beitla, primátora města Jablonec nad Nisou a poslance Parlamentu ČR u Památníků obětí 2. světové války Rýnovicích 4. května 2018.