Glosy

 • 25 / 03 / 2014

  Nestavíme hladovou zeď, práce nezaměstnaných má smysl

  Na radnici vzniklo nové oddělení, jaké a co má na starosti?

  Jedná se o Oddělení organizace a personálu veřejných prací na odboru Kancelář tajemníka. Toto oddělení funguje od 1. března a zřídili jsme ho kvůli zásadnímu navýšení počtu pracovních místo pro pracovníky veřejných prací. Jsme nyní na magistrátu připraveni přijmout a nabídnout práci 101 dlouhodobě nezaměstnaným, kteří jsou evidováni na Úřadu práce.

   

  Jak tato myšlenka vznikla?

 • 01 / 01 / 2014

  Bilance uplynulého roku i volebního období

  Vážení občané,

  volební období se přehouplo do posledního roku a je čas bilancovat, co se už podařilo a co se dá ještě stihnout ve zbývajícím období roku 2014. Při bilancování je dobré vrátit se na samý začátek procesu – tedy do období roku 2010, ve kterém probíhaly poslední komunální volby.

 • 25 / 11 / 2013

  Dejme Jablonci šanci

  Jablonecká energetická se svými klienty komunikuje a pomalu prošlapává tu zarostlou cestičku vzájemné důvěry. Těší mě, že lidé stále mají zájem, se o budoucnosti centrálního zásobování teplem  s teplárnou bavit. Je to pro mě signál, že jsme opravdu vykročili na správnou cestu. 

 • 02 / 10 / 2013

  Pojďme do toho společně – E-aukce pro občany

  Podobně jako mnohá města a obce v České republice připravilo město Jablonec nad Nisou pro občany, drobné podnikatele, spolky i jiné subjekty  možnost zúčastnit se elektronické aukce na dodavatele elektrické energie a zemního plynu.

 • 29 / 08 / 2013

  Teplárna opět městskou společností

  Vyřešit teplárenství v Jablonci byl jeden z úkolů, se kterými jsme na radnici vstupovali. Dovolím si říct, že máme za sebou první úspěšný krok. Po rok a půl trvajících jednání se podařilo dosáhnout shody s dnes již bývalým partnerem v teplárenské společnosti a 17. července jsem z rukou předsedy představenstva MVV Energie CZ a. s. Václava Hracha převzal 198 kusů akcií společnosti JTR, a.s.

   

 • 08 / 07 / 2013

  Šance CZT je v řízeném rozpadu

  V červnu 2013 zastupitelé hlasovali o schválení projektů na základě předložených žádostí o poskytnutí dotace na regeneraci bytových domů v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM). Mezi žádostmi bylo i osm na rekonstrukci zdroje tepla. Dá se tedy předpokládat, že   si žadatelé z části za evropské a státní peníze (dotace 40%) vybudují vlastní kotelnu a odpojí se od soustavy CZT. Opoziční zastupitel Lukáš Pleticha před hlasováním vystoupil s tím, že by zastupitelé žádosti neměli podpořit, jelikož se v podstatě jedná o vyslovení podpory rozpadu soustavy centrálního zásobování teplem (CZT), kterou město kupuje. Viděno jednoduchou optikou, má pan Pleticha pravdu. Celá záležitost je ale poněkud složitější.

 • 28 / 06 / 2013

  JTR: fakta a mýty

  Vážení čtenáři, chtěl bych se s vámi podělit o problémy, které řešíme v oblasti centrálního vytápění ve městě. Zároveň chci využít prostor k tomu, abych některé dezinformace uvedl na pravou míru, a následující řádky jsou určeny pro všechny, koho budoucnost teplárenství v Jablonci zajímá.

 • 04 / 06 / 2013

  Otevřený dopis Jindřichu Berounskému

  Vážený pane Jindřichu Berounský,

  nikdy v desetileté historii teplárenství nebylo odpracováno tolik hodin, zapojeno tolik subjektů a na stůl položeno a následně zveřejněno tolik argumentů jako za poslední dva roky. Také nikdy nebylo na stole racionální řešení tohoto vážného problému a nebyl vypracován a schválen projekt revitalizace celé městské sítě CZT.  Pokud jste to doposud nezaznamenal, což je u člena zastupitelstva města podivné, odkazuji vás na webové stránky města. Do vyhledávače (to je takový rámeček s lupou v pravé horní části stránek) zadejte JTR. Garantuji vám, že tam naleznete odpovědi na všechny vaše otazníky a háčky.

 • 15 / 05 / 2013

  Reakce na tiskové prohlášení zastupitelského klubu ČSSD města Jablonce nad Nisou vydané ve středu 15. 5. 2013

  Na úvod musím konstatovat, že řešení stavu centrálního zásobování teplem v Jablonci je komplikovaný problém, který byl již v minulosti politicky zneužíván. Od samého začátku, jsem se proto do řešení této problematiky snažil zapojit všechny politické subjekty v zastupitelstvu. 

 • 30 / 04 / 2013

  Úvaha o městě nad Nisou

  Dá se říci, že spolu s demolicí domu Musilových se otevřely další dveře do prostoru úvah na téma podoba centra města. Média znovu oprášila téma Velkého bulváru jako obchodní tepny města. Myšlenka bulváru, tak jak byla navržena se zástavbou polyfunkčních domů s obchody, garážemi sídly firem a byty, je už dnes pravděpodobně i díky ekonomické krizi překonána. To, co zůstává, je solidní dopravní spojení jednoho konce Jablonce s druhým – široká vozovka s cyklostezkou, chodníky a pásy zeleně. To všechno podél toku řeky, po níž nese naše město jméno. 

Celkem záznamů:63|◄34567►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy