Glosy

 • 22 / 06 / 2015

  Provozovat kasino není snadné

  "Kam budou chodit hrát sociálně slabí?" ptal se na zastupitelstvu Jakub Macek, zastupitel za Změnu pro Jablonec v souvislosti s novou vyhláškou, která na území města povoluje pouze kasina, a to za přísných podmínek. Nevím. Dosud jsem si myslel, že hazard se má zakázat proto, aby právě sociálně slabí neprohrávali své sociální dávky a možná i výplaty, a nepřiváděli  tak své rodiny do ještě horší finanční situace. 

 • 22 / 04 / 2015

  Jak to bylo s vyhláškou o hazardu?

  V materiálech dubnového zastupitelstva se objevila vyhláška o regulaci hazardu v našem městě. Téma se stalo předmětem mnoha komentářů, které pracovaly s více či méně objektivní informaci. Na základě toho, že se pro podporu vyhlášky nepodařilo získat nadpoloviční většinu zastupitelů, stáhl jsem tento návrh z jednání zastupitelstva

 • 01 / 12 / 2014

  Nominační projev na post primátora - ustavující zastupitelstvo 27. 11. 2014

  Vážení zastupitelé, vážení občané, milí přátelé

  Podruhé před vás předstupuji s žádostí o podporu nominace na nejdůležitější funkci v samosprávě našeho města, před čtyřmi lety to byl starosta, dnes primátor.

  Název funkce není důležitý, pro mě je důležité vědomí odpovědnosti, kterou s sebou tato funkce nese a stejně důležitá je pro mě vaše podpora.

 • 01 / 10 / 2014

  Správný hospodář má všech pět pohromadě

  Ve své dnešní glose se ještě vrátím k reakci na předvolební problášení o správném a špatném hospodáři, kterému se věnuji ve svém článku z 1. 10. 2014

  Pro lepší obrázek a dokreslení toho množství práce, která už je za námi, ale i před námi, uvádím harmonogram celého procesu revitalizace tak, jak je schválený orgány společnosti Jablonecká energetická a. s.

 • 19 / 08 / 2014

  O Městských lázních

  Dalším urbanisticky cenným územím v Jablonci nad Nisou jsou Městské lázně v ulici Budovatelů. Pocházejí ze začátku 20. století jsou prohlášeny nemovitou kulturní památkou. Secesní objekt lázní sloužil více jak 60 let poskytování lázeňských služeb a výuce plavání. Většina nás dospělých se právě v lázních učila svá první plavecká tempa. Od vybudování nového a moderního bazénu v osmdesátých letech 20. století, je ale lidé přestávali využívat a v 90. letech už byl jejich provoz natolik nevýhodný, že došlo k úplnému zavření. V současné době je vnitřek budovy nahlodán zubem času, město ale provádí údržbové práce, aby objekt nechátral. Došlo k opravě střechy a lázně se pravidelně zabezpečují a kontrolují. Statika budovy je v pořádku. 

 • 10 / 06 / 2014

  Obchod s chudobou

  Často se setkávám se stížnostmi na romské spoluobčany, kritizujete jejich život ve městě a ptáte se mě, proč s tím něco neuděláme a proč jsme zbourali domy v Zeleném údolí. Odpověď je jednoduchá. Domy byly prázdné. Až na jednu rodinu v nich nikdo nebydlel. Byly to holobyty, které město v minulosti přidělovalo jako sociální bydlení. Dnes díky štědře nastavenému sociálnímu systému rozdělování příspěvků a doplatků na bydlení už holobyty nejsou třeba. Lidé pobírající tyto dávky mají šanci bydlet takzvaně normálně.

 • 21 / 04 / 2014

  Břízky = sport + relax

  Stříbro, které nám přivezli biatlonisté z olympiády, bychom měli přetavit v rozvoj sportovního areálu Břízky.

  Už při sledování vynikajících výkonů našich sportovců jsme přemýšleli, jakým způsobem jim poděkovat a vyjádřit jim podporu. Jablonec je město kde má jak biatlon, tak klasický běh na lyžích velkou tradici, historii současných i bývalých medailistů z olympijských her i mistrovství světa. A nejen to. Lyžování je sportem, kterému se věnují tisíce, spíše desetitisíce občanů města. Nejlepší odměnou pro sportovce by mělo být zahájení prací na dokončení sportovního areálu Břízky i jeho horní části běžeckého Kolečka. 

 • 25 / 03 / 2014

  Nestavíme hladovou zeď, práce nezaměstnaných má smysl

  Na radnici vzniklo nové oddělení, jaké a co má na starosti?

  Jedná se o Oddělení organizace a personálu veřejných prací na odboru Kancelář tajemníka. Toto oddělení funguje od 1. března a zřídili jsme ho kvůli zásadnímu navýšení počtu pracovních místo pro pracovníky veřejných prací. Jsme nyní na magistrátu připraveni přijmout a nabídnout práci 101 dlouhodobě nezaměstnaným, kteří jsou evidováni na Úřadu práce.

   

  Jak tato myšlenka vznikla?

 • 01 / 01 / 2014

  Bilance uplynulého roku i volebního období

  Vážení občané,

  volební období se přehouplo do posledního roku a je čas bilancovat, co se už podařilo a co se dá ještě stihnout ve zbývajícím období roku 2014. Při bilancování je dobré vrátit se na samý začátek procesu – tedy do období roku 2010, ve kterém probíhaly poslední komunální volby.

 • 25 / 11 / 2013

  Dejme Jablonci šanci

  Jablonecká energetická se svými klienty komunikuje a pomalu prošlapává tu zarostlou cestičku vzájemné důvěry. Těší mě, že lidé stále mají zájem, se o budoucnosti centrálního zásobování teplem  s teplárnou bavit. Je to pro mě signál, že jsme opravdu vykročili na správnou cestu. 

Celkem záznamů:70|◄34567►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy