Výročí konce války uctili politici i děti

Výročí konce války uctili politici i děti

04 / 05 / 2018

Zdroj: web města Jablonec nad Nisou

V pátek 4. května se u Památníků obětem II. světové války na místě bývalého pracovního tábora v jabloneckých Rýnovicích konal slavnostní pietní akt k 73. výročí ukončení světového válečného konfliktu.

Poklonit se památce obětí II. světové války a položit květinu k památníku přišli vedle představitelů města a jabloneckých zastupitelů také zástupci Policie ČR, Armády ČR, Vězeňské služby ČR, Červeného kříže a další hosté. Slavnostního pietního aktu se zúčastnily ve velkém počtu i děti ze ZŠ Rýnovická a studenti Střední průmyslové školy technické.

„Velmi mě těší, že rok od roku se pietních aktů zúčastňuje více mladých lidí a dětí,“ chválil velkou účast žáků a studentů primátor Beitl a dodal: „Na minulost nesmíme zapomínat, je naší povinností se z ní poučit a předávat dětem nejen povědomí o důležitých historických momentech, ale také je učit úctě a vést k národní hrdosti.“

Projev za statutární město pronesl primátor Petr Beitl. Svá slova věnoval rekapitulaci válečných konfliktů od počátku 20. století a varoval před válečnými hrozbami v současném světě. Všichni přítomní uctili památku obětí válečných konfliktů symbolickou minutou ticha.

Projev Ing. Petra Beitla

Zpět na výpis

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy