Volby do Evropského parlamentu

Volby do Evropského parlamentu

23 / 05 / 2019

ODS jde do eurovoleb s jasnou vizí. Víme, jak Evropskou unii reformovat a co začít okamžitě po volbách dělat. Eda Kožušník, který je na naší kandidátce s číslem 10, je zkušený europolitik, který už jako poslanec Europarlamentu pracoval. Vážím si toho, že Eda s libereckým regionem už více jak 12 let spolupracuje a zajímá se o starosti lidí, kteří v něm žijí. V evropských volbách 24. a 25. 5. 2019 mu dám svůj preferenční hlas.

Sílu na změnu ve strukturách Evropské unie mají frakce sdružující poslance se stejným zájmem napříč členskými státy unie. ODS je zákládajícím členem frakce Evropských konzervativců která dlouhodobě preferuje více svobody pro jednotlivé unijní členy. Lídr naší kandidátky a současný europoslanec Jan Zahradil, jako předseda tuto reformní frakci vede. Je prvním Čechem v takto významné funkci. Česká republika má tedy v EU dobrou pozici a my ji chceme i nadále posilovat a měnit k lepšímu. 

Edvard Kožušník je zkušený europolitik. Byl iniciátorem vzniku evropského dotačního fondu na odstranění škod po katastrofálních povodních v roce 2010. V současné době se zabývá problematikou dopadů těžby v povrchovém dole Turów a jeho cílem je dosáhnout dohody s polskou stranou na podmínkách těžby a kompenzace škod na české straně hranic. 

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy