Rozhovor v 5+2 "Petr Beitl vede kandidátku SPOLU"

Rozhovor v 5+2 "Petr Beitl vede kandidátku SPOLU"

03 / 10 / 2021

Na tento rozhovor, který vyšel v 5+2 v pátek 1. října, jsem dostal velmi milou reakci od jednoho z Jablonečanů. V dnešní domě e-mailů a krátkých sms zpráv jsem ve schránce našel rukou psaný dopis a moc mě to potěšilo.

 

Petr Beitl vede kandidátku SPOLU 

Jste lídrem kandidátky SPOLU, jak často odpovídáte na otázku, proč jste se jako ODS spojili s TOP 09 a KDU-ČSL? 

Poměrně často říkám, že dnes nehrajeme férový politický boj, ale čelíme obrovskému tlaku Andreje Babiše. Jedná se o miliardy korun ze státního rozpočtu, které používá jak v politice, tak ve svých médiích, aby občany zmanipuloval ke svému obrazu. Proto je potřeba, aby se pravicové objekty spojily a neztrácely čas ve vzájemných soubojích. Ostatně, veřejnost po spojení pravice výrazně volala.  

Má koalice SPOLU šanci na vítězství? 

Věřím, že máme na vítězství a chceme být vedoucí silou při sestavování nové koalice. Petr Fiala bude dobrý premiér. 

Na plakátech nabízíte lidem změnu, co si pod tím máme představit? 

Podporu podnikání, zajištění dostupného bydlení, konec nakupovaní hlasů voličů vedoucí k dramatickému zadlužování naší země. Jsme připraveni stabilizovat veřejné finance, uzdravit státní ekonomiku. Podobným procesem jsem prošel už v Jablonci, který se mě a mým kolegům na radnici podařilo za osm let nejen vytáhnout z dluhů, ale i ušetřit na nový nemocniční pavilon a další věci. Stejné postupy úsporných opatření se dají použít i na státní úrovni. Provedeme důchodovou reformu, která zajistí, že se současní čtyřicátníci nebudou bát o své penze. Máme připravený nový stavební zákon a takové finanční pobídky, které by měly nastartovat výstavbu bytů, a to jak privátních, tak obecních. Dnes jsou ceny bytů i nájmy nesmyslně vysoké. Velmi důležitá je pro nás i otázka strategické bezpečnosti. Česká republika není ruskou gubernií, ale patříme na západ. Do Evropské unie, do NATO.  

Je možné, že byste po volbách sestavili vládu spolu s ANO? 

Koalice ANO a SPOLU je pro mě nepřijatelná. Udělali jsme a děláme vše pro to, aby zvítězily demokratické strany či koalice. To, kdo bude po volbách vládnout, rozhodnou voliči už příští týden. Věřím, že SPOLU dosáhneme ustanovení vlády bez populistů (ANO) a extrémistů (KSČM a SPD). 

Zpět na výpis

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy