Rezignace na post krajského zastupitele

Rezignace na post krajského zastupitele

27 / 02 / 2018

Odstoupení Ing. Petra Beitla z funkce krajského zastupitele, kterou vykonával nepřetržitě od roku roku 2004.

Vážený pane hejtmane, vážené kolegyně,
vážení kolegové,

dovoluji si vám oznámit, že jsem se rozhodl rezignovat na mandát krajského zastupitele. Důvodem je souběh funkcí a jejich časová náročnost především poté, co jsem se v listopadu loňského roku stal poslancem parlamentu ČR. Původně jsem deklaroval, že funkci krajského zastupitele složím v okamžiku, kdy bude vyslovena důvěra nové vládě. To jsem ovšem počítal s tím, že vyjednávání o složení vlády a následné potvrzení důvěry parlamentu, budou probíhat způsobem a v čase, který je v novodobé demokratické historii naší země obvyklý. Bohužel v současná situaci, hraje premiér v demisi spolu s prezidentem republiky jakousi podivnou hru na to, jak obejít ústavu a vládnout bez důvěry co nejdéle.  To, jak dlouho bude tato hra probíhat lze velmi těžko odhadnout, a proto jsem se rozhodl mandát krajského zastupitele složit k dnešnímu dni.

Nebylo to lehké rozhodnutí, už proto, že na podzim tohoto roku bych oslavil desetileté výročí práce v krajském zastupitelstvu. Chtěl bych poděkovat za spolupráci všem kolegům, kteří se se mnou v této době snažili posouvat kvalitu krajské správy i kvalitu života v našem kraji dopředu. Současně bych chtěl poděkovat za spolupráci i všem úředníkům krajského úřadu. Přeji vám všem do budoucna pevné nervy a hodně úspěchů, těším se na spolupráci na nové bázi a slibuji, že jako poslanec jsem připraven dále se podílet na projektech ve prospěch našeho kraje. Současně vám v kontextu toho, co už jsem uvedl, slibuji, že v parlamentu budu vždy prosazovat oprávněné zájmy občanů i samospráv a současně hájit princip oslabování role státu tam, kde jednotlivec, rodina, obec, město i kraj mají přirozené právo a schopnost rozhodovat o své budoucnosti samostatně.

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy

 • 29 / 10 / 2018

  28. říjen 2018

  Projev primátora Jablonce nad Nisou a poslance Parlamentu ČR Petra Beitla u příležitosti 100. výročí vzniku republiky. 

 • 21 / 08 / 2018

  Projev Petra Beitla k 50. výročí srpnových událostí v roce 1968

  Vážené dámy, vážení pánové,

  před padesáti lety mínus jeden den český národ ulehl ke spánku v zemi, která věřila ve svou suverenitu a ráno se probudil v totalitě. Nikdo si tenkrát, v den mínus jedna, nemyslel, že by to mohlo být možné. Přesto se to stalo a může se to stát znovu, pokud ztratíme svou historickou paměť. Pokud si z mého projevu vezmete alespoň tento fakt, nemluvím tu dnes zbytečně.

 • 04 / 05 / 2018

  Projev k 73. výročí konce 2.světové války

  Projev Petra Beitla, primátora města Jablonec nad Nisou a poslance Parlamentu ČR u Památníků obětí 2. světové války Rýnovicích 4. května 2018.