První cesta nového hejtmana vedla do Jablonce

První cesta nového hejtmana vedla do Jablonce

04 / 12 / 2012

Zdroj: web města Jablonec nad Nisou

Primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Petr Beitl dnes uvítal na radnici nového hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu. Hejtman dnes kromě Jablonce navštívil nejvýhodnější, nejzápadnější, nejsevernější a nejjižnější obce kraje.

„Návštěva pana hejtmana v Jablonci mě velmi potěšila, vnímám to jako pozitivní signál, že se o problémech kraje bude hovořit. Komunikace je velmi důležitá, a dnešní setkání je znamením, že se můžeme cítit jako partneři kraje “ řekl Beitl. Primátora také potěšila hejtmanova podpora dokončení silnice mezi Libercem a Jabloncem.

V obřadní síni jablonecké radnice ke společnému stolu s hejtmanem zasedli představitelé města a pozvání přijali i někteří starostové okolních obcí. Během neformálního hovoru nad kávou a cukrovím se hovořilo o Jizerské magistrále, adventu, zimní údržbě i financování kraje a možnostech úspor. „Musíme začít u sebe, v kanceláři hejtmana jsme škrtli 30% výdajů,“ prozradil nový hejtman.

Martin Půta informoval přítomné starosty, že chystá setkání s představiteli obcí celého kraje, na kterých bude informovat o možném způsobu využití grantových fondů. Starosty zajímalo, zda nové vedení kraje počítá se škrty v dopravě. „Rozhodli jsme se tarif IDOL nezvýšit, ale úspory jsou nutné, náklady na dopravu v kraji se rovnají ¼ rozpočtu a to je hodně,“ informoval Půta. Hovor se stočil také na rozpočtové určení daní, které je zvláště pro malé obce podstatné a neméně důležitou sociální problematiku.

Jako dárek si Martin Půta z Jablonce odvážel symbolickou Jabloneckou grešli pro štěstí a knihu o jablonecké radnici. „Za knihu obzvlášť moc děkuji, máte krásnou radnici a držím palce, aby se vám podařilo získat peníze na její obnovu,“ loučil se hejtman.

 

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy