Primátor přijal úspěšné Helpíky

Primátor přijal úspěšné Helpíky

26 / 06 / 2012

Primátor Petr Beitl dnes na radnici přijal úspěšné „Helpíky“. Děti ze ZŠ Mozartova a ZŠ Rýnovická se zúčastnily celostátního kola zdravotně výchovné soutěže Helpík 2012 v Jeseníkách,  a umístily se na 6. a 17. místě. 

Tři slečny z 5. tříd nadšeně sdělovaly své dojmy jak z krajského kola, které se konalo v Jablonci, tak z celostátní soutěže, kde měřily síly s dalšími 33 posádkami. 

V soutěži Helpík 2012 děti procházejí 5 různých stanovišť, kde na ně čeká záchrana života či ošetření  a poskytnutí první pomoci po různých úrazech. „Musely jsme resuscitovat utopeného nebo ošetřit popáleninu, nejvíc nás ale potrápilo telefonování,“  líčila své zážitky Patricie Zhorelová z Rýnovické. Děti totiž v soutěži kromě poskytnutí první pomoci musely zavolat záchranku, popsat místo nehody a vysvětlit operátorovi všechny okolnosti úrazu. Pro Jablonecké děti bylo obtížné popsat záchranářům místo, kde se nacházejí, ale jinak si vedly skvěle. „Příprava na soutěž děti bavila. Podíl na tom určitě má i fakt, že je školili lidé z praxe, opravdoví záchranáři, kteří k přednáškám připojovali i zážitky ze své náročné práce,“ dodala Jana Mašindová, zástupkyně ředitelky ZŠ Rýnovická, která také poděkovala primátorovi a vedoucímu oddělení krizového řízení Vaníčkovi za uhrazení nákladů na cestu do Koutů nad Desnou, kde se soutěž konala.

Podobné aktivity se určitě budeme snažit podporovat i nadále a pokusíme se ve spolupráci s organizací Helpík či Červeným křížem vytvořit takové podmínky, aby se podobných soutěží mohlo účastnit co nejvíce dětí.  Osobně se domnívám, že je potřeba povědomí o záchraně života podporovat systémově. Jde většinou o minuty a musí se reagovat rychle, podobné soutěže, ať už se jedná o Hlídky mladých zdravotníků nebo Helpíky děti připravují na to, co je může potkat v běžném životě. Když ta situace nastane, rychlá a správná reakce je k nezaplacení,“ řekl primátor Beitl.

Helpik_1.jpg

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy