Odpad z nebe nespad a AMOS v Jablonci nad Nisou

Odpad z nebe nespad a AMOS v Jablonci nad Nisou

06 / 10 / 2012

Petr Beitl zahájil v pátek 5. října 14.ročník burzy škol, vzdělávání, pracovních příležitostí a volnočasových aktivit AMOS 2012 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

 

Podotkl, že vzdělávání je jedním ze základních pilířů úspěšné společnosti a proto ho velmi těší, že tento veletrh navštívilo tolik studentů, jak ze ZŠ, tak i středních škol.

Součástí burzy základních a středbních škol byla osvětová ekologická kampaň s bázvem Odpad z nebe nespad na náměstí Dr. Farského. 

Návštěvníci mohli například vidět rozdíl v zaplnění pytle, když je pet láhev sešlápnutá a když je nesešlápnutá, poměr byl 2:1, takže sešlapávání se rozhodně vyplatí. Podle slov organizátorů trvá sešlápnutí pet lahve v průměru 4 sec. a jde jen o zvyk.

"V Jablonci nad Nisou je systém nakládání s odpady velmi dobře propracovaný, mimo sběrná místa pro tříděný odpad po celém městě má každý občan možnost bezplatně odevzdat až 150 kg odpadu na sběrném dvoře," řekl Petr Beitl. "O tom, že v Jablonci s odpady nakládáme dobře, svědčí i letošní 3. místo v ekologické soutěži Zlatá popelnice," připomněl primátor.

"Je otázkou slušnosti a zodpovědnosti občanů, jak čisté město budeme mít," apeloval na Jablonečany Petr Beitl a zmínil se o užitečnosti fotopastí, které z důvodu rostoucího počtu černých skládek pořídila radnice letos v létě. Fotopasti pomohly odhalit mnoho přestupků a po vyhodnocení pořízených snímků bylo 13 občanů předáno přestupkové komisi. V přestupkovém řízení hrozí fyzické osobě pokuta až 50 tisíc korun, právnické až 300 tisíc. 

Zpět na výpis

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy