Novoroční koncert zahájil Rok republiky

Novoroční koncert zahájil Rok republiky

03 / 01 / 2018

Zdroj: web města Jablonec nad Nisou

Slavnostní Novoroční koncert zahájil v Jablonci nad Nisou rok 2018. Koncerty jako připomínku vzniku České republiky 1. 1. 1993 pořádá statutární město Jablonec nad Nisou od roku 2011. Od roku 2012 je koncert příležitostí pro udělení nejvyššího městského ocenění Pro Meritis.

Letošní slavnostní koncert zároveň zahájil rok, v němž si připomínáme 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Návštěvníci koncertu si při této příležitosti mohli připnout trikolory, které pro ně spolu s novoročním přípitkem byly připraveny při vstupu do divadla.

Hudební program pro slavnostní večer si připravila Filharmonie Hradec Králové s dirigentem Markem Štilcem a sólisty sopranistkou Evou Štruplovou, která skvěle zastoupila svou nemocnou kolegyni Nikolu Uramovou, a populárním zpěvákem Davidem Deylem.

Novoroční projev primátora Petra Beitla

Ceny Pro Meritis 2017

Ceny města Pro Meritis – Za zásluhy si letos odnesli dva jablonečtí lékaři – internista Ivo Jörg a pediatr Pavel Šochman. Oba byli nominování Nemocnicí Jablonec nad Nisou, resp. jejím ředitelem Vítem Němečkem. Jejich nominaci projednala pracovní skupina a následně v říjnu loňského roku schválili zastupitelé. Cenu Pro Meritis tak v současné době obdrželo celkem 14 osobností, dva z nich – Barbora Špotáková a Zdeněk Neruda jako čestní občané města Jablonec nad Nisou. Dvě medaile byly předány in memoriam – manželům Janě a Josefu V. Scheybalovi a Karlu Poláčkovi.

Pan doktor Jörg ve své řeči při přebírání ceny na jevišti městského divadla uvedl, že cenu vnímá, jako ocenění všech zdravotníků jablonecké nemocnice a vyzdvihl kvalitu nemocniční péče poskytované v našem městě.

Pan doktor Šochman prozradil, proč si vybral pediatrii a s pokorou poděkoval své rodině i svým spolupracovníkům a kolegům. 

Zpět na výpis

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy