Nová vyhláška o hazardu v Jablonci je pouze gesto, říká opozice

Nová vyhláška o hazardu v Jablonci je pouze gesto, říká opozice

18 / 04 / 2019

Zdroj: tisková zpráva ODS Jablonec nad Nisou

Vyhláška 1/2019, kterou přijali zastupitelé na svém dubnovém zasedání je podle opoziční ODS zbytečným gestem a mediální záležitostí. Formálně podaný a nepřijatý protinávrh Jakuba Macka z koaliční Změny pro Jablonec, resp. uskupení Společně pro Jablonec, jen dokazuje nejednotnost koaličních stran v názoru na hazardní podnikání v Jablonci.

Včerejší projednávání nové vyhlášky na zastupitelstvu jen potvrdilo, že, ač se tomu vedení města brání, referendum, jež proběhlo v lednu loňského roku a stálo městskou kasu více než milion korun, bylo pouhým předvolebním tahákem Změny pro Jablonec a Pirátů. Téma, které podle nich bolestivě pálilo celé město a přimělo přijít 39% oprávněných voličů hlasovat v referendu, nebylo pro žádnou z koaličních stran tak zajímavé, aby ho prosadily do společného programového prohlášení.

O tom, že hazard zároveň s usednutím do vedení města přestal být tématem, svědčí i fakt, že nově navrhovaná vyhláška sice zakazuje automaty na území města, ale s účinností až od 1. 8. 2021. Pokus o protinávrh Jakuba Macka na bezodkladné odstranění automatů, jak si lidé v referendu přáli, vyšel naprázdno a byl laciným gestem. Tomu se říká pokrytectví a podvod na voliče.

Rozhodnutí nového zastupitelstva potvrdilo správnost dosavadního postupu

Včerejší hlasování tak, vzhledem k předvolebním akcím poněkud překvapivě, potvrdilo postupy předchozího vedení města a pokračování v nastavené linii přísné regulace hazardních her.

Počet heren v Jablonci nad Nisou klesá od roku 2016, kdy vstoupila v platnost vyhláška umožňující fungování pouze provozovnám typu kasino a zrušení non-stop provozů. Z celkového počtu 47 heren přes prvotní pokles na 11 provozoven je dnes, po 2 a půl letech, v Jablonci 6 kasin. Spolu se zmíněnou vyhláškou z roku 2016 tomu pomohla ruka trhu a přesun hazardu na internet.

Související zprávy:

Referendum zakázalo hrací automaty (Jablonecký měsíčník 02/2018)

Zpráva o stavu hazardu v Jablonci a okolí aneb V rámci možností slavíme úspěch (P. Beitl 11/2016)

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy