Na kole s olympionikem

Na kole s olympionikem

24 / 08 / 2012

Malou vzpomínku na olympijský závod připravil pro své příznivce na jedno odpoledne v druhé půlce srpna jablonecký cyklistický tým Rubena Auto Menčík Specialized Jaroslava Žitného. Člen týmu Honza Škarnitzl skončil v Londýně na krásném 12. místě. Vítěz olympijského závodu Jaroslav Kulhavý je také odchovancem jabloneckého týmu a i když už několik let za Jablonec nejezdí, jsou na něj jablonečtí pyšní, mají na jeho úspěchu svůj podíl.

Nejen zhruba hodinová vyjížďka v okolí Nové louky v Jizerských horách, ale také záznam olympijského závodu se zasvěcenými komentáři přímého účastníka Honzy Škarnitzla čekaly na skoro tři desítky účastníků. Nechyběl mezi nimi ani primátor Jablonce a sportovec Petr Beitl a nutno říct, že po jizerskohorských cestách zdatně sekundoval trénovaným sportovcům.

„Horská cyklistika je nejen v Jablonci sport pro tisíce lidí a je dobře, že tu máme takový tým, který je vlajkovou lodí tohoto sportu. Snad úspěch Honzy Škarnitzla a celého týmu pana Žitného budou důvodem a impulzem pro systémovou podporu zdejších cyklostezek a Jizerské magistrály vůbec,“ zadoufal Beitl. Statutární město Jablonec nad Nisou podpořilo českého reprezentanta 50 tisíci korunami. Protože, i když v Londýně startovala řada sportovců, které vychovaly různé jablonecké kluby, byl Jan Škarnitzl jediným opravdu jabloneckým olympionikem.

 

FOTOGALERIE

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy