Městská policie působí v Jablonci 20 let

Městská policie působí v Jablonci 20 let

23 / 10 / 2012

Zdroj: www.mestojablonec.cz

Dvacáté výročí své existence oslavili městští strážníci fotbalem. V přátelském utkání se utkali se svými libereckými kolegy. Utkání skončilo výhrou 1:3 pro MP Liberec.

 

"Ukázalo se, že městská police je důležitou a potřebnou součástí města," řekl primátor Petr Beitl na slavnsotním ceremoniálu, který předcházel fotbalovému klání. Popřál strážníkům v jejich práci mnoho zdaru a vyjádřil jim svou podporu. Spolu s ředitelem městské policie Lubošem Raisnerem ocenil 4 strážníky za dlouholetou službu a předal pamětní odznaky všem nastoupeným členům městské policie.

Městská policie v Jablonci byla založena 1. 9. 1992, v té době měla ve svých řadách 16 strážníků a jedno osobní auto. Po dvaceti letech slouží u městské 50 strážníků, kteří využívají 5 vozů, obsluhují městský kamerový systém, mají pravomoce v rámci bezpečnosti silničního provozu k měření rychlosti projíždějících vozidel, dohlížejí na pořádek a bezpečnost ve městě  a v neposlední řadě patří k jejich důležitým úkolům prevence kriminality.

Ve správě městské policie je také Dětské dopravní hřiště, které slouží nejen jabloneckým dětem, ale i těm z přilehlých obcí k povinnému dopravnímu vzdělávání. Vrchním velitelem městkých strážníků je podle zákona o obecní policii primátor města.

Zpět na výpis

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy