Lůžka v nemocnici jsme uhájili

Lůžka v nemocnici jsme uhájili

01 / 11 / 2012

Jednání s vedením zdravotních pojišťoven o nové struktuře lůžkových oddělení s platností od 1. 1. 2013 vedli primátor města Ing. Petr Beitl a ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou p. o. MUDr. Vít Němeček a již koncem března letošního roku. Počty lůžek v jablonecké nemocnici zůstanou zachovány.

V Nemocnici Jablonec nad Nisou zůstává pro příští rok zachována struktura lůžkové péče, nedojde ke zrušení žádné odbornosti ani primariátu a stejné zůstanou i pošty lůžek.  Nemocnice je připravena na pacienty z okolních obcí.

„Již na jaře 2012 jsme s VZP i s ostatními zdravotními pojišťovnami vyjednali objem a strukturu lůžkové péče pro období po Novém roce 2013. Základem této dohody je zachování stávajícího celkového počtu lůžek a zachování všech lůžkových odborností v naší nemocnici,“ vysvětlil situaci ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček.

 „Jsem velmi rád, že zdravotní pojišťovny vzaly v potaz situaci v regionu, ocenila význam a kvalitu jablonecké nemocnice a nedošlo ke snížení v počtu lůžek. Jejich vytížení je téměř stoprocentní“, doplnil primátor města Jablonec nad Nisou Ing. Petr Beitl.

Jablonecká nemocnice, jejímž zřizovatelem je statutární město Jablonec nad Nisou, je jednou ze čtyř páteřních nemocnic Libereckého kraje. Přebírá již delší dobu také část pacientů z menších nemocnic, kde dochází k rušení nebo omezování některých oddělení (např. pediatrie Turnov, Frýdlant, porodnice Turnov, ORL Semily, chirurgie Tanvald). 

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy