Lípa Václava Havla v Jablonci nad Nisou

Lípa Václava Havla v Jablonci nad Nisou

03 / 10 / 2012

Zdroj: http://www.mestojablonec,cz

Lesopark Žižkův Vrch byl za přítomnosti představitelů města, zastupitelů, zhotovitele a projektanta slavnostně otevřen ve středu 3. října. Lesopark Žižkův Vrch vznikl v rámci Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) – zóna Žižkův Vrch a okolí, oblast revitalizace veřejných prostranství. Cílem tohoto projektu bylo obnovit léta zanedbávaný zpustlý park se zelení poničenou sněhovou kalamitou v říjnu 2009. Při slavnostním otevření byla lípa velkolistá poblíž altánu věnovaná památce prvního českého prezidenta Václava Havla.

Po smrti Václava Havla se na kancelář primátora obrátilo několik občanů s podnětem na pojmenování významné budovy či místa ve městě po bývalém prezidentovi.

„Jelikož přejmenování stávajících budov či ulic a míst ve městě by obyvatelům způsobilo nemalé komplikace například s výměnou dokladů v souvislosti se změnou adresy a nové komunikace v současné době ve městě nevznikají, snažili jsme se najít řešení. Lesopark nám jej poskytl,“ říká primátor města Petr Beitl. Rada města v srpnu schválila záměr věnovat památce Václava Havla strom v novém lesoparku na Žižkově Vrchu. „Oslovili jsme samozřejmě paní Havlovou se žádostí o svolení. Dagmar Havlová s pojmenováním lípy souhlasila a v dopise občanům města poděkovala,“ dodává Beitl.

Lípa velkolistá (tilia platyphyllos) je vysazena na důstojném místě v blízkosti hlavního vstupu do lesoparku. Odkazují na ni informační tabule umístěné v prostoru lesoparku a samotná lípa je označena tabulkou s nápisem:

Zpět na výpis

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy