Jablonec je čtvrtý nejlepší v ČR

Jablonec je čtvrtý nejlepší v ČR

30 / 04 / 2018

Zdroj: mesto

Jablonec nad Nisou je čtvrtým nejlepším Městem pro byznys v ČR. Stejnojmenný srovnávací průzkum pořádá týdeník Ekonom a metodika hodnocení je založena na vyhodnocení 23 kritérií rozdělených do dvou základních oblastí - Podnikatelské prostředí a Přístup veřejné správy. Jablonec nad Nisou se už letos stal prvním Městem pro byznys 2017 v Libereckém kraji.

Ocenění v prostorách krajského úřadu letos v únoru přebíral primátor Petr Beitl. „Poděkování patří všem úředníkům radnice i kolegům politikům. Současně velké poděkování patří všem, kteří mají odvahu a sílu v našem městě podnikat. Máme druhý nejvyšší podíl právnických osob a stejně tak druhý nejvyšší podíl malých a středních firem v kraji. Velkou radost mi dělá i první místo v poměrovém přírůstku obyvatel v kraji. Je to dobrá zpráva pro naši budoucnost,“ řekl tenkrát Beitl.

„Čtvrté místo v rámci celé republiky považuji za velký úspěch. Je pro mě důkazem, že práce, kterou jsme s kolegy na radnici i ve městě v uplynulých letech odvedli, měla smysl. Jablonec je fungující město s dobře nastavenými mechanismy,“ okomentoval jablonecký primátor celorepublikové vyhlášení a dodal: „Je to výzva pro novou politické reprezentaci, která vzejde z komunálních voleb letos na podzim, aby dosáhla na medailové umístění.“

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podesáté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Výzkum mezi sebou srovnává 205 obcí a 22 městských částí Hlavního města Prahy, k čemuž využívá největšího počtu kritérií. Výzkum získává necelých 15 tisíc dat z nezávislých zdrojů, jako jsou Český statistický úřad, Ministerstvo financí ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, CRIF – Czech Credit Bureau, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy či největšího online průzkumu platů www.platy.cz. Další data se získávají vlastními „mystery testováními“ a vlastními šetřeními.

 

www.mestoprobyznys.cz

 

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy