Jablonec – dobré místo pro život

Jablonec – dobré místo pro život

23 / 02 / 2018

Máme za sebou nejkratší měsíc v roce, který je ale pro Jablonec tím nejdůležitějším. Právě v únoru zastupitelé našeho města projednávají rozpočet na aktuální rok. I letos mohu s radostí konstatovat, že ten letošní předložený rozpočet byl schválen naprostou většinou hlasů. Za to bych rád svým kolegům zastupitelům poděkoval. Ten rozpočet je po hubených letech velmi ambiciózní, dosahuje téměř 1,2 miliardy korun a je rekordně investiční.

To si můžeme dovolit jednak proto, že se díky dobrému hospodaření podařilo snížit městský dluh, držet výdaje v souladu se stavem městské pokladny a jednak zaznamenáváme vyšší rozpočtové příjmy. Jsme dnes finančně zdravým městem, které se zvedlo z finančních potíží a může dále růst. Konkrétnímu údaji z rozpočtu a výši investic vás zde nebudu zatěžovat, o tom všem se můžete dočíst v březnovém čísle Jabloneckého měsíčníku.

V uplynulém měsíci jsme získali ocenění, které mě velmi těší. Jablonec se stal nejlepším Městem pro byznys v Libereckém kraji. Je to pro mě jasný signál, že umíme vytvořit ty nejpříznivější podmínky v kraji nejen pro podnikání, ale i pro běžný život. Pokud by se v Jablonci dobře nežilo, neměl by v jabloneckých firmách kdo pracovat a ty by tady dlouho nevydržely.

Podle statistických údajů je patrné, že jen za poslední tři roky stoupl počet obyvatel našeho města o 250 a to ve městě ve velikosti Jablonce není zanedbatelné číslo. Ve školách přibylo 330 žáků a firmy aktuálně zaměstnávají o více než 750 lidí více než před třemi lety. S přibývajícími obyvateli rostou samozřejmě daňové příjmy našeho města a v souvislosti s tím i výdaje na to, aby se všem, kteří do Jablonce přišli ať už za prací nebo za klidným a spokojeným životem, skutečně dobře žilo.  Tou třetí dobrou zprávou, kterou jste v souvislosti s naším městem jistě zaznamenali i vy, jsou úspěchy našich biatlonistů a dalších sportovců na právě končící olympiádě. I oni jsou pro Jablonec důležití a opět jsem velmi hrdý na to, že právě v Jablonci umíme vytvořit velmi dobré sportovní zázemí, kde se rodí olympijské naděje a medaile. Našim olympionikům jsme připravili přivítání hodné cenných kovů v úterý 27. února od 18 hodin na Horním náměstí. Tak určitě přijďte.

Vážení občané, děkuji vám, protože město dělají hlavně lidé, kteří v něm žijí. Přeji nám všem, aby se nám i nadále v Jablonci dobře žilo a přeji vám krásné jaro.

Petr Beitl, primátor

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy