Glosy Petra Beitla v Kalendáři Liberecka

19 / 03 / 2021

Svoje úvahy, krátké glosy, chcete-li "tvíty" zveřejňuji od loňského října každý měsíc v Kalendáři Liberecka na stránce nazvané Z pohledu a twitteru Petra Beitla. Doufám, spolu s Kalendářem, že koronavirus porazíme a v obsahu měsíčníku budou jeho čtenáři opět nacházet informace, které tam hlavně hledají - kulturní a sportovní program v Liberci, Jablonci, Hrádku, Frýdlantu a obcích našeho kraje. Zde je můj příspěvek, který si budou moci přečíst čtenáři dubnového čísla.

 

Události posledních týdnů z pohledu a twitteru poslance Petra Beitla

  • 24. 2. - Očkovací centra v našem kraji jsou otevřená v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, v Jilemnici a Semilech. Očkování probíhá rychle a profesionálně. Děkuji všem, kteří se na tom podílejí. Snad se vláda postará a bude vakcín dostatek.
  • 2. 3. - Stavební zákon je klíčový pro další rozvoj ČR. Cílem je zrychlení a zjednodušení stavebního řízení, řešení bytové krize, zlevnění nemovitostí atd. Pomůže tomu digitalizace – schválená na podzim, portál stavebníka, který umožní elektronickou komunikaci a sledování průběhu, i fikce souhlasu – nevysloví-li se úřad do 30 dnů, bude to považováno za souhlas. Vláda prosazuje vznik stavebního superúřadu. Další centrální úřad = další úředníci = vyšší administrativa = omezení pravomoci obcí. To je nepřijatelné.
  • 4. 3. - Podporuji návrh nového volebního zákona. Hlas každého voliče bude mít stejnou váhu, mandáty se rozdělí poměrně podle výsledků, koalice nebudou v nevýhodě proti ostatním stranám. Volební kraje zůstanou zachovány. Věřím, že nalezneme shodu a volby v říjnu proběhnou bez potíží.
  • 9. 3. – MPSV rozdává mimořádnou okamžitou pomoc 500 Kč na ochranné prostředky na každého člena rodiny bez dokládací povinnosti, za co ty peníze utratí. To vše v době, kdy podnikatelské subjekty padají na hubu a čekají více jak měsíc na vypsání nových podpor pro uzavřené firmy. Absurdní.
  • 11. 3. – povinné testování ve firmách je v pořádku, ale vláda musí zajistit dostatečné množství testů za přijatelné ceny, aby příspěvek na test 60,-/kus měl smysl pro všechny. Není možné podnikatelům a firmám naložit další povinnost a vinit je, že jejich zaměstnanci plní veřejná očkovací místa. Co tak asi mají dělat, když mají povinnost testovat?
  • 12. 3. – komunisté prosazují do zákoníku práce týden dovolené navíc. Přeju všem tak dlouhou dovolenou, na jaké se v práci domluví. Stojím si ale zatím, že dovolená nad zákonný rámec 4 týdnů má zůstat motivačním nástrojem zaměstnavatele stejně jako další benefity. Navíc návrh přichází v době, kdy je podnikatelský sektor v nejhorší krizi od r. 1989. Nepřijatelné.
  • 15. 3.  – Není možné ohrozit bezpečnost a zdraví občanů naší republiky užíváním neschválené vakcíny Sputnik V. Ministr zdravotnictví dělá řadu chyb, ale to, že nechce vystavit občany naší republiky riziku očkování neschválenou vakcínou, je úplně v pořádku.
  •  17. 3. - Snad nové vládní programy pomohou podnikatelům vydržet a přežít. COVID 2021 = 500 Kč na zaměstnance a den. COVID – nepokryté náklady = náhrada všech dosavadních covid programů. Antivirus – náhrada mzdy a kompenzační bonus OSVČ pokračuje.

 Petr Beitl, poslanec Parlamentu ČR za Liberecký kraj 

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy