Dopravní řešení v pěší zóně se opozici nelíbí z mnoha důvodů

Dopravní řešení v pěší zóně se opozici nelíbí z mnoha důvodů

24 / 04 / 2019

Zdroj: tisková zpráva ODS Jablonec nad Nisou

Od dubna letošního roku radnice v Jablonci nad Nisou rozhodla, že do pěší zóny zakáže mezi 9. a 17. hodinou vjezd všem vozidlům s výjimkou IZS. Do ulic umístila květináče a sloupky, které jdou po odemčení sklopit nebo zapustit pod zem. Dopravní značky vymezující území pěší zóny jsou nově poněkud „pirátsky“ upraveny. Místo řádné dodatkové tabulky mají pouze přelepku s časovým údajem. Značky jsou v podstatě neplatné a tím pádem pěší zóna v Jablonci bez jakéhokoli omezení.

Tato úprava neproběhla řádným správním řízením dopravního a silničního úřadu. Radnice totiž, dle vyjádření MF Dnes, chystá další změny. Jakou má toto nezákonné opatření právní oporu a jak si s tím poradí městská policie? Těžko říct.

K dopravní úpravě v centru města došlo bez tolik proklamované diskuze a komunikace s občany. Nedošlo ani ke konzultaci s těmi, kterých se úprava dotkla nejvíce, s podnikateli a majiteli provozoven na pěší zóně. Bez nadsázky se dá říct, že kvůli několika neukázněným taxikářům a rozvozcům pizzy, kvůli nečinnosti městské policie, byli potrestáni ti, kteří tvoří život v centru města – obchodníci, restauratéři a hlavně obyvatelé. Že to nebylo šťastné rozhodnutí, navíc umocněné nestandardním postupem, o tom není pochyb.

Související zprávy:

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější (www.mestojablonec.cz, 03/2019)

V Jablonci upravili režim v pěší zóně v centru (01/2016)

 

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy