Do Jablonce přišel advent

Do Jablonce přišel advent

03 / 12 / 2012

Zdroj: web města Jablonec nad Nisou

Deset, devět, osm ... odpočítal primátor Beitl spolu se zaplněným náměstím deset vteřin, děti i dospělí zvonili na zvonečky a najednou se to stalo. Stříbrný smrk s červenozlatými hvězdami zazářil do tmy a v Jablonci nad Nisou nastal adventní čas.

Náměstím zněly koledy v podání sboru Iuvents, Gaude! a Pražské mobilní zvonohry, voněl svařák a medovina, pod stromečkem si Ježíšek hověl v jesličkách v Betlému, který městu zapůjčil jeho autor pan Gärtner. Děti s nadějí vhazovaly své dopisy do Ježíškovy schránky, která byla pod stromečkem umístěna právě jen v neděli 2. prosince.

„Zvolili jsme zvonovou tematiku, protože tak, jako srdce zvonu rozeznívá zvon, přál bych si, aby dnešní zvony a zvonky rozezněly lidská srdce. Zkuste jim naslouchat a hledejte v lidech kolem to lepší,“ vyzval lidi před radnicí primátor Petr Beitl a popřál všem krásný předvánoční čas. „Advent není o spěchu a o nákupech, advent by měl být dobou, kdy se všichni zklidníme a užijeme si jej v kruhu svých blízkých,“ dodal primátor. Pak už požádal o zhasnutí světel a začal odpočítávat…

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy