Den zdravotně postižených

Den zdravotně postižených

13 / 06 / 2012

Ve středu 13. června se na Mírovém náměstí konal již 13. ročník Dne zdravotně postižených.

Hlavním organizátorem akce je již tradičně Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Připraven byl bohatý program a i přesto, že si jablonecké počasí postavilo hlavu a trochu pršelo, bavili se všichni bez ohledu na zdraví.

Oficiální zahájení v pravé poledne se chopil moderátor celého programu Tomáš Krejčíř. „Především chci poděkovat  všem organizátorům a zejména paní Zikmundové a paní Rozsypalové z Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí a paní Rozsypalové, že mají pořád chuť a energii tuto akci pořádat,“ řekl na úvod primátor. Spolu s Petrem Vobořilem a krajským radním Pavlem Petráčkem se pak postavil na start závodu na kolečkových křeslech. Tradiční slalom mezi kužely vyhrál s časem 15,3 sec Petr  Beitl a neskrýval radost z vítězství.

Kromě neziskových organizací a organizací podporujících či sdružujících zdravotně handicapované spoluobčany se v odpoledním doprovodném programu představily i mateřské školy nebo taneční studio Image. Stánky po obvodu celého náměstí nabízely různé výrobky chráněných dílen či prezentaci kompenzačních pomůcek a dalších potřeb. U stánku Českého červeného kříže si lidé mohli vyzkoušet resuscitaci, u sdružení Celia – život bez lepku zase zjistit, jak jsou na tom s celiakií. Panenky pro Afriku, které pro africké i české děti do jablonecké nemocnice šijí seniorky z DPS Novoveská představilo Centrum sociálních služeb.  

 Fotogalerie

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy