Beitl operoval i resuscitoval

Beitl operoval i resuscitoval

13 / 09 / 2012

U příležitosti Dne otevřených dveří v jablonecké nemocnici ve čtvrtek 13. září uspořádal oblastní spolek Českého červeného kříže v Jablonci pokus o vytvoření českého rekordu v počtu resuscitujících osob. Petr Beitl nesměl na takové akci chybět.

Nejprve se spolu s ostatními hosty zúčastnil komentované prohlídky některých pracovišť a operačních sálů v nemocnici. Živě se zajímal o problematiku laparoskopických operací a dokonce si pod vedením primáře chirurgického oddělení MUDr. Vraného vyzkoušel laparoskopickou operaci. Zatím tedy jen na trenažéru, kde břišní dutinu tvořila obyčejná krabice a jednotlivými orgány byly zápalky. "Není to žádná legrace, lékaři už jsou dnes spíše jemnými mechaniky, než doktory,"zamyslel se primátor při pohledu na nástroje, se kterými lékaři pracují. "Je to podobné jako v garáži," usmíval se nad vozíkem instrumentářek šéflékař oddělení operačních sálů MUDr. Zasche.

Do problematiky radiodiagnostického oddělení návštěvníky zasvětil  jeho primář MUDr. Frydrych. Zdůraznil, že vývoj přístrojů, kterými se různé typy vyšetření provádí jde velmi rychle dopředu a nemocnice se snaží za přispění sponzorů a finanční podpory statutárního města na tento trend reagovat. Největší investicí do techniky v letošním roce bude nákup digitálního mamografu. "Zažádali jsme o dotaci z EU, ale pokud se nám nepodaří finance získat touto cestou, jsme připraveni pokrýt náklady na pořízení mamografu pokrýt z rozpočtu města," říká primátor a dodává, že si uvědomuje přínos tohoto přístroje pro všechny ženy. Jablonecká nemocnice má za rok 2011 na kontě více než 5 tisíc screeningových vyšetření a míra zachycení nádorů v raném stadiu, kdy je léčba prakticky bez následků, je vysoká.

Krátce po poledni zaklekl Petr Beitl spolu s ředitelem nemocnice MUDr. Němečkem k resuscitační panně a spolu s ostatními 116 účastníky pokusu o zápis do Guinessovy knihy rekordů se 15 minut věnovali resuscitaci. Dvojice resuscitujících se střídaly v masáži srdce a umělém dýchání až do závěrečného STOP. Komisař agentury Dobrý den, který dohlížel na regulérnost pokusu, prohlásil jablonecký pokus za český rekord v počtu resuscitujících osob. Jablonec se tak objeví v Guinessové knize rekordů.

Zpět na výpis

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy