Andrej Babiš by si měl sundat roušku z očí…

Andrej Babiš by si měl sundat roušku z očí…

01 / 05 / 2020

„Jsme nejlepší v boji s pandemií, ostatní země si z nás berou příklad, nikdo to takto nezvládl…“ Nabubřelost není pěkná a je nebezpečná. Jaká je pravda, tedy co říkají čísla? V zemích V4 je z nějakých důvodů celkově nižší počet nakažených než např. v západní Evropě. Z těchto zemí je ale Česká republika z hlediska nakažených na počet obyvatel jednoznačně nejhorší!

Statistika k 28. 4. 2020:

  • Česká republika - 10 milionů obyvatel - 7,5 tisíce nakažených,
  • Maďarsko - 10 milionů obyvatel - 2,6 tisíce nakažených,
  • Slovensko - 5 miliónů obyvatel - 1,4 tisíce nakažených,
  • Polsko - 40 milionů obyvatel - 12 tisíc nakažených

„Vůbec netvrdím, že jsme na tom špatně, nezkoumám ani relevanci jednotlivých údajů. Je úžasné, jak odpovědně se česká společnost chovala, je dobře, že se přijala razantní opatření na omezení sociálního kontaktu, která jsme podporovali, a je skvělé, že pandemii zvládáme a jsme na tom relativně dobře. Ale tvrdit, že jsme nejlepší v Evropě a na světě, že se všichni od nás učí, pro to nejsou žádné důkazy a žádná data. Je to absurdní a je to nabubřelá lež.“ (Petr Fiala)

Počet nakažených na jeden milion obyvatel v sousedních státech

  • Maďarsko                         260 tis.
  • Slovensko                         280 tis.
  • Polsko                                300 tis.
  • Česká republika                              750 tis.

A právě tahle čísla, v porovnání se státy, kde pandemie probíhá daleko hůře, nám říkají, že situace kolem Koronaviru není taková, jak nám bylo od počátku tvrzeno a tato čísla, také říkají, že je nutné velmi důkladně analyzovat všechna dostupné informace o nemocných, abychom se té záhadě dostali na kloub.

Co na to vláda si můžete přečíst ve stanovisku skupiny odborníků KoroNERV-20 (odborníků, tedy žádná kampaň, politika a opozice)

KoroNERV-20 vyzývá vládu: Přestaňte tajit data o Covid-19, lékaři, vědci i ekonomové je potřebují

Praha, 27. 4. 2020 – Vláda Andreje Babiše přes opakované žádosti lékařů, vědců i ekonomů odmítá zveřejnit anonymizovaná data o skutečném průběhu nemoci Covid-19 v České republice. Protože má tohle utajování vážné důsledky pro důvěru a očekávání občanů do budoucna, iniciativa KoroNERV-20 vyzývá vládu České republiky ke zveřejnění detailních dat o průběhu epidemie. Dokud nemají jasná čísla na stole, nemohou provádět analýzy a průzkumy, jak se virus chová a jak se proti němu úspěšně a účinně bránit. Zároveň s touto výzvou podává podle zákona číslo 106 o svobodném přístupu k informacím na všechny příslušné úřady žádost o zveřejnění dat.

 
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy