Akademie seniorů

Akademie seniorů

11 / 06 / 2012

V minulém týdnu slavnostně zakončilo své studium Akademie seniorů 76 aktivních posluchačů akademie. První ročník akademie zahájilo vloni na podzim 37 posluchaček. Do druhého ročníku, který začal své studium letos v únoru, už se kromě 36 žen přihlásili i čtyři muži.

Slavnostní ukončení studia 1. semestru 2. ročníku absolvovali akademici v obřadní síni jablonecké radnice, kde jim primátor Petr Beitl předal malý dárek a pogratuloval k úspěšnému absolutoriu.

„Těší mě, že jste vzorem pro své rodiny, vnuky i ostatní občany a přeji Vám, abyste své vědomosti získané při studiu akademie seniorů mohli uplatnit v životě a dále rozvíjet ve zdraví,“ řekl primátor.

Na programu devíti přednáškových bloků v uplynulých čtyřech měsících byla různá témata – právní minimum, přednáška o násilí na seniorech, základy jazykových dovedností nebo problematika mezilidských vztahů a vztahů v rodině. „Hodně nás bavila angličtina, to jsme se nasmáli,“ svěřovali se akademici při závěrečném přípitku. Velký zájem také vzbudil seminář o vztazích mezi lidmi

DSC_0780.JPG 

Jedno oko nezůstalo suché při slavnostním ceremoniálu, kterým ukončili své studium 2. semestru již zkušení akademici ve velkém sále Spolkového domu. Každý z nich si totiž jako překvapení při převzetí pamětního listu vyslechl svůj krátký medailon a žádný neskrýval své dojetí nad hezkými slovy. Akademici dostali pamětní listy s grafickým návrhem jablonecké siluety, který k této příležitosti bezplatně poskytlo Jablonecké kulturní a informační centrum, žluté růže pro všechny absolventy a malý dárek připravilo také Centrum sociálních služeb. 2.semestr svého studia na Akademii seniorů ukončilo 35 žen a 1 muž, kteří během 4 měsíců absolvovali 10 různých přednášek – od finanční gramotnosti, přes jazykové a komunikační dovednosti až po velmi oblíbený vztahový seminář dr. Jiljího Novotného.

DSC_0832.JPG

Nejstarší studentkou Akademie seniorů je zanedlouho devadesátiletá paní Zdeňka Alligerová, která srší energií a ze všech sil se snaží naplnit Werichovo heslo „Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.“

DSC_0437.JPG

Město Jablonec nad Nisou chce studium seniorů podporovat i nadále. 3. semestr Akademie seniorů, který bude zahájen na podzim, bude pro všechny dosavadní akademiky společný a bude tematicky zaměřený na bezpečnost, ochranu zdraví a majetku jako součást projektu „Bezpečný Jablonec“. „Plány máme už i na 4. semestr, který by měl být zaměřený na zdravý životní styl a pohyb,“ dodává ředitelka CSS Naďa Jozífková.

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy