Aktuality

 • 02 / 02 / 2021

  Odškodňovací zákon ST 1039/0

  Odškodňovací zákon, který jsme jako opozice předložili do sněmovny a chtěli pod číslem sněmovního tisku 1039/0 projednat na mimořádné schůzi 28. ledna 2021, jasně a jednoduše stanovuje podmínky nároku na odškodnění:
 • 21 / 01 / 2021

  Vláda nás staví do role užitečných hlupáků, nouzový stav nepodpořím

  S respektem ke všem, kteří v rámci svých povinností denně bojují s covidovou infekcí nebo jejími následky, především ke všem zdravotnickým profesím, i při vědomí těžké situace, ve které se naše země nachází, musím konstatovat, že nepodpořím prodloužení nouzového stavu.
 • 30 / 11 / 2020

  Stanovení strategických bezpečnostních podmínek je pro ČR při dostavbě Dukovan klíčovou záležitostí

  V pátek 20. 11. a čtvrtek 26. 11. jsme ve sněmovně v rámci vládního návrhu zákona o opatřeních k přechodu ČR k nízkouhlíkové energetice a podporovaných zdrojích energie projednávali ve druhém čtení bod týkající se dostavby nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech.
 • 17 / 11 / 2020

  Interpelace na ministra zdravotnictví ve věci Testování pracovníků sociálních služeb v přímé péči

  Sleduji, jak se s koronavirem obtížně, ale statečně vypořádávají sociální služby. Zejména na terénní pečovatelskou službu stát opět pozapomněl. Pečovatelky a sociální pracovnice docházejí ke klientům domů, zajištění ochrany zdraví a bezpečí personálu i klientů je tak komplikovanější než v domovech seniorů, kde jsou nastavena interní bezpečnostní opatření. Ministerské nařízení z 3. listopadu, které nařizuje testování státem dodanými testy, je ale směřováno zejména na pobytová sociální zařízení. 12. listopadu jsme proto interpeloval ministra zdravotnictví Blatného. Jeho nejasné odpovědi mě neuspokojily, proto jsem zaslal ještě písemnou interpelaci. Její znění:
 • 06 / 11 / 2020

  Proč se nesrovnávají počty testovaných a pozitivních lidí správně?

  Už osm měsíců jsme neustále českými médii i některými politiky bombardováni čísly, na jejichž základě vznikají příběhy a témata, která matou a děsí veřejnost, zejména tu seniorskou. Jde o denní srovnávání počtů osob infikovaných koronavirem, které zachytilo testování. Tyto informace a jejich šiřitelé ale úplně ignorují fakt, že POČET TESTOVANÝCH OSOB SE VELMI ZÁSADNÍM ZPŮSOBEM DENNĚ MĚNÍ.
Celkem záznamů:332|◄23456►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy