Aktuality

 • 17 / 11 / 2020

  Interpelace na ministra zdravotnictví ve věci Testování pracovníků sociálních služeb v přímé péči

  Sleduji, jak se s koronavirem obtížně, ale statečně vypořádávají sociální služby. Zejména na terénní pečovatelskou službu stát opět pozapomněl. Pečovatelky a sociální pracovnice docházejí ke klientům domů, zajištění ochrany zdraví a bezpečí personálu i klientů je tak komplikovanější než v domovech seniorů, kde jsou nastavena interní bezpečnostní opatření. Ministerské nařízení z 3. listopadu, které nařizuje testování státem dodanými testy, je ale směřováno zejména na pobytová sociální zařízení. 12. listopadu jsme proto interpeloval ministra zdravotnictví Blatného. Jeho nejasné odpovědi mě neuspokojily, proto jsem zaslal ještě písemnou interpelaci. Její znění:
 • 06 / 11 / 2020

  Proč se nesrovnávají počty testovaných a pozitivních lidí správně?

  Už osm měsíců jsme neustále českými médii i některými politiky bombardováni čísly, na jejichž základě vznikají příběhy a témata, která matou a děsí veřejnost, zejména tu seniorskou. Jde o denní srovnávání počtů osob infikovaných koronavirem, které zachytilo testování. Tyto informace a jejich šiřitelé ale úplně ignorují fakt, že POČET TESTOVANÝCH OSOB SE VELMI ZÁSADNÍM ZPŮSOBEM DENNĚ MĚNÍ.
 • 26 / 10 / 2020

  Cestovní kanceláře, agentury a průvodci jsou biti

  V současné situaci jsou poškozeny takřka všechny segmenty naší ekonomiky. Cestovní ruch je ale odvětvím, které má při současných opatřeních jen malou šanci se vzpamatovat. Na cestovní kanceláře, agentury a průvodce se totiž trestuhodně zapomnělo. Ve čtvrtek 22. října jsem načetl interpelaci na téma záchrana cestovního ruchu na paní ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou. Jsem zvědav, co odpoví.
 • 01 / 10 / 2020

  Přijďte k volbám!

  V pátek 2. a v sobotu 3. října můžete rozhodovat o tom, jakou cestou se vydá náš kraj. Jak budou fungovat nemocnice, sociální systém, střední školy, doprava a řada dalších důležitých systémů.
 • 25 / 09 / 2020

  Proti epidemii týmem odborníků nebo marketingem premiéra?

  Od října 2020 budou v Kalendáři Liberecka vycházet moje články, postřehy a glosy k aktuálnímu dění v naší republice. První text jsem věnoval koronaviru, který je v současné době nejčastějším tématem nejen mediálních výstupů, ale i rozhovorů a vtipů mezi lidmi. Bohužel, postupy Vlády ČR jsou spíš k pláči.
Celkem záznamů:324|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy