Aktuality

 • 19 / 03 / 2021

  Glosy Petra Beitla v Kalendáři Liberecka

  Svoje úvahy, krátké glosy, chcete-li "tvíty" zveřejňuji od loňského října každý měsíc v Kalendáři Liberecka na stránce nazvané Z pohledu a twitteru Petra Beitla. Doufám, spolu s Kalendářem, že koronavirus porazíme a v obsahu měsíčníku budou jeho čtenáři opět nacházet informace, které tam hlavně hledají - kulturní a sportovní program v Liberci, Jablonci, Hrádku, Frýdlantu a obcích našeho kraje. Zde je můj příspěvek, který si budou moci přečíst čtenáři dubnového čísla.
 • 10 / 03 / 2021

  I po roce jsou respirátory stále potřeba

  Za pár dní uplyne právě rok od té doby, co jsem za své peníze nakoupil a rozvezl čtyři tisíce kusů respirátorů. Právě tento týden jsem respirátory opět rozvážel, tentokrát v rámci spolupráce s koaličními partnery. Koalice SPOLU totiž místo nákladů na volební kampaň v březnu nakoupila respirátory třídy FFP2 od českého výrobce, které jsou primárně určené pro seniory a sociálně slabé spoluobčany. Ačkoli je na trhu ochranných pomůcek dostatek, někteří lidé si jejich pravidelný nákup nemohou dovolit, a přesto by se měli chránit. A to nejen kvůli vládnímu nařízení.
 • 22 / 02 / 2021

  Nouzový stav nás nespasí!

  Nouzový stav má být výjimečnou situací. Výjimečnou situací v krizovém okamžiku, kdy běžné zákony nestačí a sněmovna povolí vládě vydávat nařízení, které omezí svobodu a práva občanů s cílem ochránit jejich životy, zdraví, či majetek. Výjimečnost nouzového stavu je i v krizovém zákoně definována maximální dobou, na kterou může být vyhlášen, bez zásahu sněmovny, a to je 30 dní.
 • 15 / 02 / 2021

  Opozice může za všechno?

  Komentář k reakci Andreje Babiše k neschválení prodloužení nouzového stavu sněmovno ve čtvrtek 11. února 2021.
 • 10 / 02 / 2021

  Vláda je bezradná. Navzdory tomu odmítá jednat.

  V předvečer dalšího jednání o prodloužení nouzového stavu, který nepodpořím, se zamýšlím nad tím, co nouzový stav znamená a co vláda naší země nečiní pro to, aby mohla naše republika opět fungovat.
Celkem záznamů:332|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy