Aktuality

 • 09 / 07 / 2021

  3x a dost - novela zákona o pomoci v hmotné nouzi prošla v podobě navržené ODS

  Dnes jsme ve Sněmovně zažili vzácnou chvilku. Podařilo se totiž prohlasovat návrh zákona o pomoci v hmotné nouzi z dílny ODS pracovně nazvaný 3x a dost. Jeho podstata tkví v tom, že umožní krátit sociální dávky pachatelům vážných a opakovaných přestupků. Proti hlasovali Piráti a ČSSD. Do složité skládačky řešení vymahatelnosti práva a sociální péče se podařilo dosadit důležitý dílek!
 • 09 / 06 / 2021

  Zákon o veřejném zdraví nepodpořím

  Vzhledem k množství dezinformací šířícími se společností, pokládám za důležité vyjádřit se k tématu Covid pasu a zákona o veřejném zdraví (sněmovní tisk 1231)
 • 14 / 05 / 2021

  O tom, jak si ministr Havlíček a tato vládla představuje podporu malých obchodů

  Poté co vláda zlikvidovala drobné provozovny, začíná plánovat program na jejich dotace. „Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to.“ — Ronald Reagan
 • 12 / 05 / 2021

  Rozklad státu v přímém přenosu

  Zažil jsem toho v politice hodně, ale informace o tom, jak se dnes rozdělují dotace, překvapí i otrlého. Byla by to vtipná historka, nebýt toho, že se jedná o 8 miliard korun z dotační osy 6-REACT-EU, které byly určeny na snížení dopadů pandemie Covid-19 v našich nemocnicích.
 • 30 / 04 / 2021

  Vyslovení nedůvěry vládě - jasný postoj sněmovny

  Vyslovení nedůvěry vládě je krokem A v okamžiku, kdy vláda přišla o podporu komunistů, čili ztratila většinu ve sněmovně a s tím i sílu a legitimitu vládnout. Pokud se to podaří, bude krokem B shánění 120 podpisů nutných k rozpuštění sněmovny a krokem C předčasné volby. Po celou dobu jsme připraveni jednat s parlamentními stranami napříč o úřednické vládě nespojené se žádnou stranou, která by dovedla zemi k volbám.
Celkem záznamů:328|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy