Aktuality

 • 23 / 10 / 2023

  O humanitární pomoci Palestině

  Jsme svědky dalšího mezníku dlouhodobého izraelsko-palestinského válečného konfliktu, který v říjnu vyvrcholil barbarským zabíjením civilistů včetně dětí. Česká republika palestinský stát dosud neuznala. Palestina je dnes ‚zemí – nezemí‘. Část států ji za stát nepovažuje a odmítá, část naopak ano. OSN považuje za území Státu Palestina Pásmo Gazy, Západní břeh, včetně Východního Jeruzaléma, v hranicích z roku 1967.
 • 01 / 09 / 2023

  Vláda České republiky to zvládá

  Se začátkem školního roku si dovolím shrnout dosavadní činnost vlády. Energetická krize, válka na Ukrajině, migrační vlna a uprchlická krize, rekordní inflace. Pro vládu, kterou občané zvolili, aby pomohla naší zemi, to byly obrovské komplikace. Navzdory populistickým výkřikům opozice je třeba nahlas říct, že to vláda Petra Fialy zvládá.
 • 30 / 06 / 2023

  O důchodové reformě

  Důchodová reforma je nedílnou součástí vládního úsporného balíčku. Bez ní se při konsolidaci veřejných financí nepohneme, důchody jsou největším výdajem státního rozpočtu. Jen letos stát vyplatí na důchodech o 80 miliard víc, než se vybere. Kdyby k reformě penzí přistoupily předchozí vlády a místo slibů a proklamací začaly důchody řešit, dnes by to tolik nebolelo. Bohužel v uplynulých deseti letech se v České republice jen slibovalo a rozdávalo. Současná vláda zkrátka zdědila úkol, který už při zodpovědném řízení státu nelze odložit.
 • 31 / 05 / 2023

  Není možné donekonečna žít na dluh

  Vláda představila balíček reforem, které povedou ke snížení deficitu státního rozpočtu a zadluženosti. Nezodpovědný a populistický přístup předchozích vlád akceleroval hrozivé tempo zadlužování naší země, které musíme zastavit. Bude to bolet, ale je to nezbytný krok.
 • 01 / 05 / 2023

  O reformě státních financí

  Reforma státních financí byla a je jedním z nejdůležitějších bodů této vlády. Zasahuje totiž všechny oblasti našeho života. Hlavními tématy loňského roku se však staly energetická krize a válka na Ukrajině, proto reforma přichází na řadu až nyní.
Celkem záznamů:351|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy