Aktuality

 • 25 / 06 / 2024

  Všichni chceme čistou modrou planetu

  Zamyšlení nad Green dealem v kontextu bezpečnosti a strategického rozvoje Evropy a nově zvoleného Evropského parlamentu
 • 27 / 05 / 2024

  O důchodové reformě II.

  Veřejný prostorem krom jiných důležitých událostí rezonuje i důchodová reforma. Je to záležitost dlouhodobá a strategická, která se nepřipravuje na jedno volební období. MÝTUS: na současném důchodovém systému není potřeba nic měnit. FAKT: Reforma důchodů je zcela nezbytná, stávající systém je výhledově neufinancovatelný.
 • 25 / 04 / 2024

  O politické zodpovědnosti - kauza ODS Liberec

  Liberecká kauza, která v polovině dubna výrazně rezonovala mediálním prostředím i celým městem a okolím, je více než politováníhodnou záležitostí. Rozhodnutí, k němuž jsme přistoupili, tedy vyloučení dvou členů a rozpuštění místního sdružení Liberec, nebylo snadné a není obvyklé. Presumpce neviny, kterou plně respektuji v trestněprávní rovině, se v politické rovině mění v presumpci viny. Především v případě významných osobností. Možná to není v kraji obvyklé, ale já ten přístup respektuji.
 • 27 / 03 / 2024

  O Ukrajině, Rusku, svobodě a odvaze

  V březnu jsme oslavili 25. výročí vstupu do NATO. Málokdo si během těch uplynulých 25 let dokázal představit, že právě toto výročí si budeme připomínat v tak mimořádné situaci, kdy čelíme válce v Evropě. Máme bezpečnostní smlouvy s našimi spojenci o vzájemné ochraně a plně tak naplňujeme heslo „Naše bezpečnost není samozřejmost“, které se stalo mottem letošního výročí. Česká republika musí být a je aktivní, sebevědomou zemí s promyšlenou bezpečnostní politikou.
 • 01 / 02 / 2024

  O korespondenční volbě

  Polovina ledna patřila ve sněmovně k dalším obstrukcím ze strany opozice. Tématem byl zákon o správě voleb, tedy tzv. zákon o korespondenčním hlasování. Argumenty zaznívaly různé a některá vyjádření opozičních poslanců byla k smíchu, jiná až k pláči. Rád bych vnesl do této široce diskutované a mýty opředené záležitosti jasno.
Celkem záznamů:357|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy