Aktuality

 • 01 / 05 / 2023

  O reformě státních financí

  Reforma státních financí byla a je jedním z nejdůležitějších bodů této vlády. Zasahuje totiž všechny oblasti našeho života. Hlavními tématy loňského roku se však staly energetická krize a válka na Ukrajině, proto reforma přichází na řadu až nyní.
 • 01 / 03 / 2023

  O Lex Ukrajina

  Vloni v březnu jsme jako reakci na aktuální situaci přijali tzv. Lex Ukrajina. Soubor zákonů, které nám, České republice, umožňovaly rychle pomoci lidem z válkou zasažených oblastí na našem území. Od té doby Lex Ukrajina prošel několika úpravami, které vždy reagovaly a reagují na postupný vývoj situace.
 • 25 / 02 / 2023

  První setkání skupiny ČR-Ghana: Pro obě země je vzájemná spolupráce výhodná

  Když jsme s kolegou Karlem Krejzou vloni iniciovali vznik meziparlamentní skupiny Přátel ČR-Ghana, věřili jsme v pozitivní vývoj vzájemných vztahů. A povedlo se, minulý týden se ve sněmovně konal kulatý stůl na téma "Možnosti vzájemné hospodářské a obranné spolupráce" za účasti velvyslance Ghany v ČR Jamese Komly Nyasembiho, tří desítek hostů z ministerstev a zástupců českého obranného průmyslu.
 • 01 / 12 / 2022

  Nejen o rozpočtu na rok 2023

  Jsme na sklonku roku, který přinesl málo dobrého. Téměř vše se letos odvíjí a odvíjelo od agresivního vpádu Ruska na Ukrajinu. S tím souvisí růst cen pohonných hmot a energií, růst inflace a tím pádem i cen v obchodech. Týká se to téměř všech evropských zemí. V Čechách a na Moravě se prohlubují příkopy mezi těmi, kteří podporují Ukrajinu v jejím boji proti ruskému agresorovi a těmi, kteří by raději za cenu svého pohodlí a klidu šli agresorovi na ruku. Rychle někteří z nás zapomněli. A přitom rok 1968 není tak daleko.
 • 21 / 09 / 2022

  Otázky a odpovědi o energetice

  Nabídnu vám odpovědi na otázky, které v souvislosti s vládním postupem zaznívají nejčastěji. Jelikož jsem poslancem vládní strany, kroky učiněné v oblasti energetiky podporuji a cítím za ně svůj díl odpovědnosti, dovolím si odpovídat v první osobě množného čísla.
Celkem záznamů:347|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy