Aktuality

 • 27 / 03 / 2024

  O Ukrajině, Rusku, svobodě a odvaze

  V březnu jsme oslavili 25. výročí vstupu do NATO. Málokdo si během těch uplynulých 25 let dokázal představit, že právě toto výročí si budeme připomínat v tak mimořádné situaci, kdy čelíme válce v Evropě. Máme bezpečnostní smlouvy s našimi spojenci o vzájemné ochraně a plně tak naplňujeme heslo „Naše bezpečnost není samozřejmost“, které se stalo mottem letošního výročí. Česká republika musí být a je aktivní, sebevědomou zemí s promyšlenou bezpečnostní politikou.
 • 01 / 02 / 2024

  O korespondenční volbě

  Polovina ledna patřila ve sněmovně k dalším obstrukcím ze strany opozice. Tématem byl zákon o správě voleb, tedy tzv. zákon o korespondenčním hlasování. Argumenty zaznívaly různé a některá vyjádření opozičních poslanců byla k smíchu, jiná až k pláči. Rád bych vnesl do této široce diskutované a mýty opředené záležitosti jasno.
 • 01 / 12 / 2023

  O hospodaření

  Začátkem listopadu prošel tzv. konsolidační balíček v Senátu. I když byla a stále je kolem konsolidace veřejných financí velká diskuze, trvám na tom, že je to krok správným směrem. Jeden z nejvýznamnějších kroků, které může vláda udělat proti inflaci, je snižování deficitu státního rozpočtu. A to se děje. Musíme otočit klesající ekonomiku v naší zemi a snížení inflace je klíčové. Na základě odhadů ministerstva financí a ČNB se v příštím roce dostaneme pod pět procent.
 • 23 / 10 / 2023

  O humanitární pomoci Palestině

  Jsme svědky dalšího mezníku dlouhodobého izraelsko-palestinského válečného konfliktu, který v říjnu vyvrcholil barbarským zabíjením civilistů včetně dětí. Česká republika palestinský stát dosud neuznala. Palestina je dnes ‚zemí – nezemí‘. Část států ji za stát nepovažuje a odmítá, část naopak ano. OSN považuje za území Státu Palestina Pásmo Gazy, Západní břeh, včetně Východního Jeruzaléma, v hranicích z roku 1967.
 • 01 / 09 / 2023

  Vláda České republiky to zvládá

  Se začátkem školního roku si dovolím shrnout dosavadní činnost vlády. Energetická krize, válka na Ukrajině, migrační vlna a uprchlická krize, rekordní inflace. Pro vládu, kterou občané zvolili, aby pomohla naší zemi, to byly obrovské komplikace. Navzdory populistickým výkřikům opozice je třeba nahlas říct, že to vláda Petra Fialy zvládá.
Celkem záznamů:354|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy