Aktuality

 • 30 / 04 / 2022

  Všechny zúčastněné strany pracují ve prospěch lidí žijících v oblastech postižených těžbou v dole Turów

  Na začátku dubna jsem se v Hrádku nad Nisou se zúčastnil důležitého jednání o zabezpečení dodávky vody do oblastí postižených dolem Turow a zejména jeho financování. S radostí mohu konstatovat, že Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo zemědělství, kraj, dotčené obce i vodohospodáři vnímají nutnost řešení situace a postupují ve shodě na plánu rychlé realizace i financování náročné akce.
 • 31 / 03 / 2022

  Smlouva s Poláky o řešení důsledků těžby v dole Turów je dobrá

  Kolem v únoru uzavřené česko-polské dohody o Turówu, resp. o spolupráci při řešení důsledků vlivů na těžbu v polském hnědouhelném dole na obce v českém pohraničí, se rozvířila diskuze. Zaznívaly názory, že kompenzace polské strany nejsou dostatečné, že je dohoda málo tvrdá, a že by těžba v dole měla být ukončena.
 • 28 / 02 / 2022

  Doufejme v nejlepší, ale připraveni musíme být na nejhorší

  Projednávání novely pandemického zákona v uplynulých týdnech zaplnilo mediální i veřejný prostor. Zaplnilo ulice v okolí sněmovny a zaplnilo i e-mailové schránky poslanců a senátorů. Pandemický zákon opozice a zejména předseda SPD Tomio Okamura vykreslil pro budoucnost České republiky v těch nejčernějších barvách. Věnoval tomu hodiny, hodiny a hodiny, dny i noci za řečnickým pultem v jednacím sále. Tvrdil, že pandemický zákon je útokem na demokracii a svobodu, že je nástrojem totality. Demonstranti pod okny Parlamentu ČR mu k černým scénářům dotvářeli patřičnou kulisu. Zatímco hřímal, práce stála a rozum s odpovědností plakal v koutku.
 • 18 / 02 / 2022

  Důvěra vládě? To není nějaká lecjaká věc

  Vláda ČR byla sestavena, jmenována a získala důvěru parlamentu v rekordně rychlém čase. Je to velmi dobrá zpráva, jelikož úkolů je hodně. Těmi hlavními jsou covid a dopady covidové krize jednak do ekonomiky našeho státu a jednak do konkrétních oblastí podnikání a lidských životů. Jako poslanec vládní strany dobře vím, že nás čekají roky tvrdé práce. Přebíráme zemi v zoufalém stavu.
 • 28 / 01 / 2022

  Plníme, co jsme slíbili – Školy jsou otevřené, není povinné očkování, nejsou zavřené restaurace, lyžuje se

  Pandemický zákon sněmovna přijala v minulém roce. Nebyl jsem z jeho kvality šťastný, ale jeho hlavním úkolem bylo ukončit neustálé prodlužování nouzového stavu. Nouzový stav byl totiž připraven spíše na živelné katastrofy, tedy na krátká období a dával vládě příliš široké pravomoci.
Celkem záznamů:340|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy