Aktuality

 • 01 / 12 / 2022

  Nejen o rozpočtu na rok 2023

  Jsme na sklonku roku, který přinesl málo dobrého. Téměř vše se letos odvíjí a odvíjelo od agresivního vpádu Ruska na Ukrajinu. S tím souvisí růst cen pohonných hmot a energií, růst inflace a tím pádem i cen v obchodech. Týká se to téměř všech evropských zemí. V Čechách a na Moravě se prohlubují příkopy mezi těmi, kteří podporují Ukrajinu v jejím boji proti ruskému agresorovi a těmi, kteří by raději za cenu svého pohodlí a klidu šli agresorovi na ruku. Rychle někteří z nás zapomněli. A přitom rok 1968 není tak daleko.
 • 21 / 09 / 2022

  Otázky a odpovědi o energetice

  Nabídnu vám odpovědi na otázky, které v souvislosti s vládním postupem zaznívají nejčastěji. Jelikož jsem poslancem vládní strany, kroky učiněné v oblasti energetiky podporuji a cítím za ně svůj díl odpovědnosti, dovolím si odpovídat v první osobě množného čísla.
 • 24 / 06 / 2022

  Zamyšlení nad diskuzí ke stavebnímu zákonu

  Opět se budu věnovat stavebnímu zákonu. Je to jeden z klíčových zákonů pro další rozvoj naší země a pozornost si zaslouží. V květnu jsem spolu s kolegou poslancem Vítkem Vomáčkou, dlouholetým starostou Kravař na Českolipsku uspořádal ve sněmovně diskuzní setkání starostů obcí z celé republiky s ministry naší vlády. Na pořadu byl stavební zákon. Téma, které zaměstnává starosty i odbornou veřejnost v posledních měsících.
 • 30 / 05 / 2022

  Stavební úřady mají obíhat data, nikoli občané

  Abychom zastavili růst cen bytů, potřebujeme v České republice rozhýbat výstavbu. Naše země potřebuje zásadně zjednodušit a zrychlit stavební řízení. Právě proto vláda intenzívně připravuje novelu stavebního zákona, která toto zajistí.
 • 30 / 04 / 2022

  Všechny zúčastněné strany pracují ve prospěch lidí žijících v oblastech postižených těžbou v dole Turów

  Na začátku dubna jsem se v Hrádku nad Nisou se zúčastnil důležitého jednání o zabezpečení dodávky vody do oblastí postižených dolem Turow a zejména jeho financování. S radostí mohu konstatovat, že Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo zemědělství, kraj, dotčené obce i vodohospodáři vnímají nutnost řešení situace a postupují ve shodě na plánu rychlé realizace i financování náročné akce.
Celkem záznamů:344|◄12345►|
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Glosy